اقامت پس از تحصیل در انگلستان

        

 

اقامت انگلستان پس از تحصیل معمولا مورد انتخاب خیلی از افراد جامعه میباشد و از هر جهت میتوان گفت اکثر کسانی که ویزای تحصیلی انگلستان اخذ میکنند به دنبال اقامت پس از دوره ی تحصیلی در این کشور میباشند.اقامت بعد از اتمام تحصیل معمولا از طریق کار پیدا کردن حاصل میشود و به دست می اید و تبدیل ویزای تحصیلی انگستان به ویزای کاری امکان پذیر میباشد.

  

یکی از عوامل که همواره ذهن متقاضیان مهاجرت به انگلستان، به خصوص مهاجرت از طریق تحصیل را به خود وا داشته همانا اقامت پس از تحصیل در انگلستان می باشد. در خصوص اقامت پس از تحصیل در انگلستان طرق متفاوتی وجود دارد که به تمامی این موراد در خلال مقاله خواهیم پرداخت. اما در صورتیکه بخواهیم به طور کلی به اقامت پس از تحصیل در انگلستان بپردازیم باید گفت  فرصت های متعددی برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد تا پس از تحصیل بتوانند در خاک انگلستان اقامت نمایند.اما مهمترین و متداول ترین نوع ویزا که از طریق آنها بتوان برا ی اقامت پس از تحصیل در انگلستان اقدام نمود عبارتند از: ویزای Tire 1, Tire 2, Tire 5. اما در نهایت به منظور کسب اطلاعات کامل و جامع تر در خصوص اقامت پس از تحصیل در انگلستان پیشنهاد می نمائیم با وکلا و مشاورین ارشد موسسات حقوقی تماس حاصل فرمائید.

اما در ادامه به تمامی موارد اقامت پس از تحصیل خواهیم پرداخت. اما ابتدا اقامت کاری پس از تحصیل در انگلستان:

 

 

اقامت کاری پس از تحصیل در انگلستان

اگر شما قصد دارید که پس از تحصیلتان در کشور انگلستان حضور داشته باشید، باید نسبت به اجازۀ اقامتتان در این کشور ویا نسبت به دریافت ویزا اقدام نمائید.

ویزای Tire2        

در صورتیکه بخواهید به صورت تمام وقت بعد از تحصیلتان به صورت کاری اقدام نمائید، متداول ترین نوع ویزائی که بتوانید نسبت به آن درخواست نمائید همانا ویزای Tire 2 می باشد، البته بسته به شرایط کاریتان، ویزای Tire 2 این امکان را فراهم می سازد که تا مهلت زمانی ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشید. اما اگر بخواهید ویزای خود را از تایپ ویزای Tire 4 به تایپ ویزای Tire2 تبدیل نمائید نیاز هست تا یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • دارا بودن مدرک لیسانس
 • دارا بودن مدرک فوق لیسانس
 • دارا بودن مدارک فنی حرفه ای

البته دسته های دیگری از ویزا به غیر از ویزای Tire 4 وجود دارند که بتوانید آنها را به ویزای نوع Tire 2 تبدیل نمائید. البته پیش از اقدامی پیشنهاد می نمائیم تمامی قوانین و شرایط موجود در این خصوص را مطالعه نمائید.

و در خصوص دانشجویان دورۀ دکترا نیاز هست تا حداقل به صورت ۱۲ ماه به طور تمام وقت مشغول به تحصیل بوده باشید و اجازۀ دریافت مدرکتان را داشته باشید.

 

نحوۀ اقدام برای این نوع ویزا

 برای این ویزا می توانید به صورت مستقیم اقدام نمائید. تنها نکته ای که  کافیست  انجام دهید مطمئین باشید که شرایط لازم  برای ویزا را دارا می باشید و مدارک و مستنداتی را به همراه دارید. حال این شرایط به شرح زیر می باشند:

اسپانسرشیپ: توضیح در این مورد آنکه کارفرمای شما باید مدارکی را دال بر تادیۀ گواهی اسپانسرشیپی تقدیم شما نماید. علاوه بر این نیزکارفرما یا شرکت مربوطه  نیز باید حتماً باید گواهی Tire2 مربوط به  گواهی اسپانسرشیپی را دارا باشد.

حقوق:  میزان حقوق دریافتی شما منهای بیمه و مالیات پرداختی باید حداقل تا  میزان سقف ۲۰٫۸۰۰ پوند برسد. البته نکته اینکه  لازم به ذکر است که در این خصوص استثنائاتی  نیز هم وجود دارد.

مدارک زبانی یعنی اینکه مدرکی دال بر سطح آشنائی شما با زبان: معمولا اینگونه است که در مواقعی نیاز باشد که مدرکی را دلیل بر میزان توانایی و مهارت و آشنائیتان با زبان  نشان دهید، که این مدارک باید ازطرف یکی از موسسات معتبر و یا توسط کالج های آکادمیک مطرح در تدریس زبان صادر شود که توسط موسسۀ  UK NARICنیز به تایید رسید باشد. و این مدرک باید از سوی این موسسه همطراز با مدرک لیسانس شناخته شده باشد. همچین می توایند از طریق شرکت در امتحاتات معتبر و استاندارد اثبات نمائید که سطح زبانتان، هم سطح B1 می باشد.

منابع مالی:  یا همان تمکن مالی و توانایی اداره ی خود.نیاز هست که ثابت نمائید که میزان حداقل مبلغ ۹۴۵ پوند را به مدت ۹۰  روز یعنی سه ماه روز به صورت منقطع در حساب /ان هم به صورت بانک خصوصی و نوع حساب کوتاه مدت در حساب  بانکیتان دارید. همچنین جدا از این شرایط این نیاز هست که به کارفرمای خود اثابت نمائید که حداقل برای حدود  یک ماه اول می توانید خود را ساپورت مالی نمائید و جایی  را هم جهت اقامت خود در نظر گرفته اید.

 

ویزای Tire5

ویزاهای Tire 5 خود به دو دسته قابل تقسیم بندی می باشند این موارد عبارتند از:

 • ویزای Tire 5 از نوع طرح جوانان پویا
 • ویزای Tire 5 از نوع کارگر موقت

حال در ادامه به توضیح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

 

ویزای Tire5 از نوع طرح جوانان پویا

با توجه به طرح جوانان پویا، می توانید حداقل برای مدت ۲ سال در خاک بریتانیا اقامت داشته باشید و کار کنید. البته این طرح مختص جوانان بین ۱۸ تا ۳۰ سال می باشد که متعلق به ملیتهای استرالیا، کانادا، هنگ کنگ، ژاپن، مونوکو، نیوزلند،جمهوری کره، تایوان و همچنین اتباع انگلیسی که خارج از خاک بریتانیا اقامت دارند.

جهت دریافت این ویزا، همچنین می توانید خارج از خاک این کشور اقدام نمائید.

 

نحوۀ اقدام برای این نوع ویزا

در این بخش می پردازیم به مواردی که جهت اقدام برای دریافت این ویزا نیازمند ارائۀ آنها می باشید:

اسپانسرشیپ: در ابتدا شما نیازمند مدرک تائیدیه ای از سوی کارفرمای خود می باشید. اما در صورتیکه از سایر کشورهای مورد تایید باشید، و یا اینکه از جمله اتباع کشور انگلستان باشید، تنها کافیست با استفاده از پاسپورت خود به عنوان مدرک معتبر اقدام نمائید.

منابع مالی: در این خصوص نیاز هست تا مبلغ ۱٫۸۹۰ پوند در حسابتان برای زمانی که می خواهید برای این ویزا اقدام نمائید در حسابتان داشته باشید.

مدارک: در خصوص مدارک لازم می توانید به وب سایت های معتبر مراجعه نمائید.

 

ویزای Tire 5 از نوع کارگر موقت

ویزای Tire 5 از نوع کارگر موقت به شما این امکان را می دهد که به عنوان کارگر موقت به مدت ۱۲ الی ۲۴ ماه در خاک کشور بریتانیا بمانید و کار کنید که البته این مدت زمان بسته به طرحی دارد که برای آن اقدام نموده اید و یا همچنین بسته به زمان نامۀ تائیدیه ای دارد که از سوی کارفرمای خود دریافت نموده اید.

حال می پردازیم به مواردی و مشاغلی که از طریق این ویزا می توان اقدام نمود:

 • مشاغلی که مربوط به امور ورزشی می شوند
 • مشاغل داوطلبانه و به صورت خیریه
 • مشاغل و امور مذهبی
 • تبادل مقامات صالحۀ دولتی
 • توافقات بین المللی

در اکثر موارد نیاز هست که از خاک کشور بریتانیا خروج داشته باشید تا بتوانید تایپ ویزای خود را به این نوع از ویزا تبدیل نمائید. و تنها استثنائی که در این خصوص وجود دارد، ویزاها ی Tire 5  می باشد که در این صورت می توانند در خاک کشور بریتانیا اقدام نمایند آن هم برای زمانی است که مقامات و مسئولین دولتی دوره هائی را به عنوان دوره های کارآموزی پیشرفته در این کشور طی نمایند.

                       

شرایط مورد نیاز به منظور اقدام در این خصوص

برای هر یک از موارد پنج گانه به طور عمومی و نه به طور خاص نیازمند موارد ذیل می باشید:

 • اسپانسرشیپ: شما نیازمند اسپانسرشیپ و یا ضامن درجۀ پنج می باشید. البته در صورتیکه از مقامات و مسئولین صالحۀ دولتی باشید این مورد تا حدودی متفاوت می باشد.
 • منابع مالی: اطمینان داشته باشید که مبلغی به میزان ۹۴۵ پوند در حساب خود دارید.
 • مدارک: مدارک مورد نیاز به طور خاص میان انواع مختلف ویزاهای Tire5 یکسان می باشد. از بابت خیالتان راحت باشد به دلیل اینکه ادارۀ مرکزی مجموعه ای را به زبان انگلیسی و همچنین چینی تهیه نموده اند و از این طریق می توانید کامل نسبت به مدارک مورد نیاز اطلاع یابید و در نهایت مدارک را مهیا فرمائید.

 

ویزاهای Tire 1

در این بخش به انواع ویزاهای Tire 1 خواهیم پرداخت که باز این ویزا خود به دو قسم قابل تقسیم بندی می باشد که این موارد عبارتند از :

 • ویزای Tire 1 با عنوان کارآفرینی
 • ویزای Tire 1 با عنوان کارآفرین فارغ التحصیل شده

این موارد در برگیرندۀ موارد سرمایه گذاری در بریتانیا می باشد که متقاضی پس از تحصیل از این طریق نیز می تواند اقدام نماید. حال در ادامه به توضیح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

 

ویزای Tire 1 با عنوان کارآفرینی

ویزای Tire 1 با عنوان کارآفرینی به شما این امکان را می دهد که به مدت ۳ سال در داخل خاک کشور بریتانیا باشید، البته این در صورتی است که شما از داخل بریتانیا اقدام کرده باشید و در صورتیکه از خارج از خاک بریتانیا اقدام نمائید این مدت به سه سال و چهار ماه افزایش خواهد یافت. این برنامه به گونه ای تعبیه شده است که به افراد خارجی کمک و حمایت می کند تا به راحتی از این طریق اقدم نمایند. اما امکان دیگری که در این نوع ویزا وجود دارد امکان تمدید این ویزا می باشد که می توان به مدت ۲ سال دیگر نیز این ویزا را تمدید نمائید اما این را به خاطر داشته باشید که در نهایت به مدت ۵ سال می توانید از این طریق در این کشور اقامت داشته باشید.

این امر را هم در نظر داشته باشید که هیچ کار دیگری به غیر از کار مورد نظر نمی توانید انجام دهید. البته در صورتیکه شغل مورد نظر بتواند فعالیت خوبی را از خود نشان دهد و علاوه بر آن به مدت ۵ سال بر اساس این نوع از ویزا در کشور بریتانیا اقامت داشته باشید می توان برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمود.

اما از شرایط دیگری که مورد نیاز می باشد این است که متقاضی باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشد و بخواهد شغلی را در این کشور راه اندازی نماید. علاوه بر این باید خارج از خاک یکی از کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا و همچنین کشور سوئیس باشید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اقدام

هزینۀ سرمایۀ اولیه: متقاضی باید اثبات نماید که هزینۀ حداقل ۵۰۰۰۰ و یا ۲۰۰۰۰۰ پوند را در حساب بانکی خود دارا می باشد.

مدارک اثبات کنندۀ سطح زبان: بدین منظور ممکن است نیاز داشته باشید در آزمون معتبر انگلیسی شرکت نمائید که باید در تمامی موارد reading, writing, speaking and listening حداقل سطح B1 را کسب نموده باشید. و یا در صورتیکه مدرک دانشگاهی در زمینۀ زبان را کسب کرده باشید که تا حدودی هم سطح مدرک لیسانس باشد. البته برخی از کشورها هم نیازمند مدرک زبان از شما نمی باشند.

ثبت نام: نیاز هست که حتماً در Hm revenue and customs به عنوان کارفرما ثبت نام نمائید و یا اینکه از طریق ثبت نام در یک کسب و کار موجود اقدام نمائید.

هزینه های شخصی: شما باید حداقل ۳٫۳۱۰ پوند در حساب شخصی خود داشته باشید در صورتیکه از داخل خاک بریتانیا اقدام نمائید. و یا ۹۴۵ پوند در حسابتان باشد در صورتیکه خارج از خاک بریتانیا اقدام می نمائید که باید این مبلغ به طور مستمر و به مدت ۹۰ روز در حسابتان باشد.

 

ویزای Tire 1 با عنوان کارآفرین فارغ التحصیل شده

اگر به تازگی در مقطع پست دکترا به عنوان محقق و تحت لوای ویزای Tire 2 حضور داشته اید، و با عنوان نابغه و یا متفکر ایده های نو و تازه شناخته شده اید، می توانید از طریق ویزای Tire 1 با عنوان کارآفرین فارغ التحصیل شده اقدام نمائید. اما این را در نظر داشته باشید که از تاریخ ۶ ایپریل ۲۰۱۵، نمی توانید برای مشاغلی نظیر توسعۀ املاک و یا مدیریت املاک اقدام نمائید.

 

نحوۀ اقدام برای این ویزا

مواردی که نیاز هست جهت اقدام برای این ویزا به شرح ذیل می باشند:

 • اسپانسرشیپ: که این تائیدیه از دو طریق می تواند صادر شود که این دو طریق عبارتند از:
 • حالتی که از سوی یک کالج دولتی و یا دانشگاه تائیدیه را کسب نموده باشید
 • در برنامه هائی شرکت داشته باشید که یک سال آخر تحصیل را برای مشاوره در امر مهاجرت و اقدام از این طریق این ویزا را در نظر گرفته باشند.

 

 • صلاحیت های تحصیلی: مورد دیگر مسئلۀ صلاحیت های تحصیلی می باشد که شخص متفاضی باید حداقل مدرک لیسانس یا فوق لیسانس را دارا باشند. و تمامی مدارک تحصیلی پائین تر از این سطوح از قبیل دوره های foundation و یا سایر مدارک از این دست قابل قبول نمی باشند.

 

 • منابع مالی: اثبات نمائید که مبلغ ۹۴۵ پوند در حسابش داشته باشد البته این مبلغ در صورتی است که بخواهید از داخل بریتانیا اقدام نمائید. و ۱٫۸۹۰ پوند در صورتیکه بخواهید خارج از خاک بریتانیا اقدم نمائید که باز همانند سایر موارد نیاز هست که این مبلغ به مدت ۹۰ روز در حسابتان به صورت مستمر موجود باشد.

 

 • دارا بودن مدرک زبان: در خصوص مدرک و سطح زبان متقاضی نیز همان مواردی صادق می باشد که در بالا به آن پرداختیم، و بررسی دوبارۀ آن توضیح واضحت می باشد.

  

توسط | ۱۳۹۷-۱-۱۸ ۲۱:۵۷:۰۱ +۰۴:۳۰ فروردین ۱۸ام, ۱۳۹۷|انگلستان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567