اکسپرس انتری کانادا

(اکسپرس انتری کانادا)ورود سریع انحصاری Express Entry Exclusive

اکسپرس انتری کانادا چه قدر احتمال موفقیت دارد؟اکسپرس انتری کانادا برای چه رشته هایی امکان پذیر است؟اکسپرس انتری کانادا در ماه چند بار افراد واجد شرایط را از گردونه خارج میکند؟اکسپرس انتری کانادا ایا تبدیل به تابعیت خواهد شد؟اکسپرس انتری کانادا نیاز به داشتن جاب آفر یا همان پیشنهاد کاریست؟

۳۹درصد از کل نامزدهای دعوت شده، در طول نیمه دوم سال ۲۰۱۵، در خارج از کانادا ساکن شده اند.

اوایل ماه، CICnews.com مجموعه ای از مقالات جامعی را منتشر کرد که آخرین اخبار از سیستم انتخابی ورود سریع را برای مهاجرت به کانادا پوشش می دهد. بر اساس تمام گزارش های ارائه شده تا کنون، می توانیم اعلام کنیم که تعداد مهاجران داخل استخر که خارج از کانادا ساکن می باشند، کسانی که برای اقامت دائم ، در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ دعوتنامه برای درخواست (ITAs) دریافت نموده اند، بطور قابل توجهی افزایش یافته اند. آخرین گزارش که داده های ۱۲ ماه اول (۲۳دور) از اکسپرس انتری را جمع آوری کرده، توسط سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC که قبلا با نام CIC شناخته می شد) منتشر گردیده است. با مقایسه دو گزارش، کم و بیش به تصمیم گیری های  دشواری می رسیم:

  • در ۱۱ دور اول استخر، ۸۵ درصد از نامزدها ساکن کانادا بودند.
  • در حالیکه در ۱۲ دور دیگر این نمودار تا ۶۱ درصد کاهش یافته است و این بدان معناست که ۳۹ درصد از نامزدهای دعوت شده در طول آن دوره در خارج از کانادا سکونت داشته اند.
  • چنانچه الگوهای بیشتری رسم می شوند، بازه وسیع تری از کشورهای اقامتی برای نامزدهای دعوت شده پدیدار می شود.

با توجه به آخرین گزارش سال، در الگوهای اولیه استخر، نامزدهای بسیاری تحت عنوان (CEC)(سطح تجربه کانادایی) انتخاب شده اند. این مسئله به دلیل تعداد بالای کارگران خارجی بود که با ارزیابی اثرات بازار کار- به کسانی که خواستار مهاجرت دائم به کانادا می بودند، کار پشتیبانی پیشنهاد می دادند. در واقع، نامزدهای CEC انحصارا از سومین دوره استخر انتخاب شده اند. این مسئله سبب تورم در تعداد نسبی کاندیدهای دعوت شده ای شد که در کانادا اقامت داشتند، کسانی که خیلی سریع وارد سیستم اکسپرس انتری شدند در زمانیکه این سیستم  آماده بهره برداری شد.

همانطور که سال ۲۰۱۵پیش می رفت، نه تنها تعداد فزاینده ای از نامزدهای بین المللی( به جز کانادا) برای درخواست دادن دعوت شده بودند بلکه گزارش حاکی از این مسئله است که دوره های دعوتی آینده از استخر سیستم اکسپرس انتری، منبع اصلی درخواست ها برای پاسخگویی به سطح اهداف مهاجرتی در جهت برنامه های اقتصادی مهاجرت تحت سیستم اکسپرس انتری می باشد، همانطور که موارد قدیمی تر کاهش میابد. (موارد قدیمی به درخواست های های ثبتی می باشد که قبل از سال ۲۰۱۵ انجام می شد، که پس از ورود سیستم اکسپرس انتری در ژانویه ۲۰۱۵ در حال پردازش باقی مانده است).

با دانستن این ویژگی ها در ذهن، تعداد نسبی نامزدهای دعوت شده که خارج از کانادا اقامت دارند ممکن است در سال ۲۰۱۶ افزایش یابند، چنانچه اتفاق افتاد و همانطور که عمیق تر سال ۲۰۱۵ را بررسی کردیم .

همانطور که در بالا گفته شد، الگوی اقامت-در-کانادا در ماه های اولیه از ورود سیستم اکسپرس انتری(که ۱۱ دور اول را شامل می شود) بطور غیر طبیعی بالا بود، همانطور که IRCC/CIC بسیاری از کارگران خارجی را در کانادا گزینش کرده است. زمانیکه این نامزدها انتخاب شدند تعداد بسیار کمی از کارگران خارجی کانادایی در استخر باقیماندند تا گزینش شوند.

در نتیجه بخشی از نامزدهای کانادا در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ کاهش یافتند. البته که این مسئله منجر به افزایش تعداد نامزدهای دعوت شده شد، کسانی که در کشورهای مختلف از سرتاسر دنیا ساکن بودند. بعدها، گسترش کشورها بسیار بسیار متنوع تر شد، در ۱۱ نمودار اولیه، ۹ کشور اول برتر، در کنار هم بیش از ۹۴% از کاندیدهای دعوت شده را تشکیل می دادند. در حالیکه در ۱۲ نمودار بعدی این الگو به ۷۶٫۱% کاهش یافت.

با مقایسه این دو دسته از داده ها مشخص می شود که بطور قطع تنها دو کشور (کانادا و فیلیپین) تعداد کاندیدهای انتخابیشان کاهش یافته، همانطور که در سال ۲۰۱۵ عمیقتر پیش می رویم (و در مورد فیلیپین، تغییرات حاشیه ای بود). تک تک کشورها میزان رشد را در خود دیدند و دیگر بخش ها نیز بطور چشمگیری افزایش یافتند.

بعلاوه این مسئله نیز باید ذکر شود که بطور کلی تعداد نامزدهای انتخاباتی همانطور که زمان پیش می رود افزایش میابند. در مجموع ۱۲۹۲۸ ITAs در ۱۱ نمودار اول صادر شده بود،و این در حالی است که در ۱۲ نمودار بعدی فقط ۱۸۱۳۵ ITAs صادر شده است. علاوه بر این تا کنون بیشتر از ۱۰۴۱۹ ITAs در سال ۲۰۱۶ صادر شده است.

نامزدهای بین المللی و سیستم رتبه بندی جامع CRS

اطلاعات فوق بسیار مفید می باشند اما این سوال پیش میاید که چگونه و چرا این افزایش در نامزدهای بین المللی (که در کانادا اقامت ندارند) صورت گرفته است؟ خوشبختانه با توجه به اطلاعات گزارش و بعلاوه اطلاعاتی که خودمان داریم به ما این اجازه را می دهد که به نتیجه گیری هایی نیز برسیم.

اول اینکه، لازم به ذکر است که تعداد بسیاری از نکات CRS به مهارت های زبان و سطح تحصیلات اختصاص داده می شود. این ویژگی ها در کنار هم برای یک متقاضی مجرد ۳۱۰ امتیاز، و  برای متقاضی همسردار یا شریک دار ۳۲۰ امتیاز (از ۵۰۰ امتیاز کل عوامل انسانی)  ارزش دارد. در مقابل ۸۰ امتیاز از این ۵۰۰ امتیاز به متقاضیانی تعلق می گیرد که تجربه کار کانادایی دارند.

بعلاوه در بازه ی مهارت های قابل انتقال، زبان و تحصیلات تا ۱۰۰ امتیاز بیشتر نقش سنگینی دارند. متقاضیان تحصیل کرده با مهارت های زبانی قوی تحت CRS بهره برداری می شوند.

درک نمره CRS (پایه)

گروهی دیگر از متقاضیان که تحت سیستم اکسپرس انتری با نمرات CRS (پایه) متوسط کاندید شده اند نیز بهره برداری می شوند. پایه CRS شامل یک نمره کاندید بودن ۶۰۰ امتیاز برای پیشنهاد شغلی یا یک انتخاب ایالتی می باشد.

جدول زیر نشان می دهد که توزیع کاندیدهای فعال در استخر اکسپرس انتری و دعوت نامه های صادر شده در کل دوره سال ۲۰۱۵ توسط نمره پایه CRS شکسته شده است. هشتگ ستون نامزدهای فعال #active candidates نشان دهنده ی این اطلاعات است که در ژانویه ۳ ژانویه ۲۰۱۶ استخراج شده اند.

همانطور که در بالا نشان داده شده است، انتخاب کاندیدها با نمره پایه CRS کمتر از ۴۵۰  به نسبت کاندیدها با امتیاز ۴۵۰ یا بیشتر بسیار زیاد می باشد. برای تمامی کاندیدها در استخر این خبر همانند یک وحی است، در آستانه امتیاز ۴۵۰ (کمترین امتیاز لازمه CRS در هر دوره تا کنون) دیگر آنقدری که در ابتدا دست نیافتنی بنظر می رسید، نیست. در واقع، پذیرش وسیعی از کاندیداها با نمرهCRS  ۴۵۰ یا کمتر، سبب شد دعوت کاندیدها با نمرات پایهCRS  در رده ۲۰۰-۲۴۹  نیز امکان پذیر شود. در حقیقت، بیش از ۶ دوره، کاندیدهای بسیاری در این بازه دعوت به درخواست شده اند تا کسانی که در استخر بودند این اطلاعات مستخرج(یا عکس فوری)  در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۶ به تصویر کشیده شد.

 

 

برنامه نامزدهای ایالتی و پیشنهاد شغلی

ویژه افرادی می باشد که یک مدرک (گواهی) انتخابی افزایشی و یا یک پیشنهاد استخدام کار دارند، این داوطلبان از ۶۰۰ امتیاز اضافه CRS بهره می برند.

در طول دوره سال به سال ۲۰۱۵ و۲۰۱۶ استان های بسیاری از کانادا بطور فعال و پیگیر درگیر این سیستم شدهد و تعداد بسیار زیادی از گواهی های نامزدی دولتی را صادر کردند که در نتیجه به افزایش دعوت های PNP انجامید، در سرتاسر سال ۲۰۱۵، تعداد قابل توجهی از نامزدها یی که تحت ویزا سطح کارگر ماهر فدرال (FSWC) صادر کردند دعوت شدگان بودند در حالیکه تعداد کم اما ثابتی از دعوت شدگان تحت ویزای اسکیل ورکر فدرال (FSTC) صادر شده اند.

دیگر نامزدهای فعال در سرتاسر جهان به گونه ای مدیریت شده اند که برای رسیدن به کارفرمایان کانادایی و ترویج مهارت های خود و تجربه شان در نهایت با پیشنهاد کاری توسط LMIA پشتیبانی شده اند.

از ۳۱۰۶۳ صادر شده در سال ۲۰۱۵ مجموعا ۱۳۲۱۴ به عبارتی ۴۲٫۶ درصد از آنها تحت (FSW) و ۱۲۲۸ به عبارتی ۳۶٫۱ درصد آنها تحت CEC و ۴۱۰۵  به عبارتی ۱۳٫۲ درصد تحت PNP و۲۵۱۶ به عبارتی ۸٫۱ درصد تحت FST صادر شده اند.جدول زیر توسعه PNP را که تا چه اندازه به عاملی تبدیل شد به عنوان یک استان تا چه اندازه با سیستم ورود سریع درگیر است.

۶۰ درصد از کل کاندیداها ۶۰۰ یا بیشتر از آن امتیاز دارند(که اغلب یا پیشنهاد کاری دارند یا گواهی نامزد ایالتی) به دور دست ها و سراسر دنیا می نگرد.

وقتی که دو گزارش اصلی که IRCC تهیه کرده است را مطالعه می کنید، می بینید که داستان واقعی این است که ورود سریع تبدیل به یک سیستم انتخاباتی مهاجرت جهانی در حال توسعه است.

با اطلاعات سخت در دسترس می توانید بببینید که تعداد نامزدهای ساکن در سرتاسر دنیا که در سال ۲۰۱۵ دریافت کرده اند. در هر دو درصد و شرایط مطلق، همانطور که سال آن افزایش میابد افزایش یافته اند.آن چیزی که از یک ناهنجاری بر می خیزد، با تعداد زیادی از کارگران خارجی در سال گذشته در این مدت زمان انتخاب شده اند. به چیزی فراتر از بخش بین المللی نقل مکان کرده اند. بعلاوه این اطلاعات نشان می دهد که ورود سریع در نهایت تعداد بسیاری از کاندیدااهایی را انتخاب می کند که وارد استخر شده با نمره زیر ۴۵۰٫

در نتیجه دو نظریه اصلی بوجود می آید: تعداد نامزدها در خارج از کانادا که برای مهاجرت انتخاب شده و بالا رفته اند و گسترش نمرات پایه CRS در میان نامزدهای منتخب بسیار افزایش یافته اند. بنابراین افرادی را در سرتاسر دنیا که فکر مهاجرت به کانادا را دارند تشویق می کنم تا یک پروفایل اکسپرس انتری در مدتی کوتاه ایجاد کنند. سپس آنها می توانند توجه ایالت های کانادایی و کارفرمایان جلب کنند همچنین در حالیکه نمرات پایه CRS خود را افزایش می دهند.

اکسپرس انتری

متقاضیان واچد شرایط ممکن است یک پروفایل برای ورود سریع به استخر ایجاد کنند جاییکه آنها با توجه به CRS رتبه بندی می شوند. دولت کانادا نامزدهای برتر را براساس اولویت  انتخاب می کند. درست زمانیکه یکی از نمودارهای استخر را نشان میدهد.

نامزدهایی که برای اقامت دائم شان یک ITAs صادر شده است به مدت ۶۰ روز از زمان صدور ITA فرصت دارند که نرم افزار الکترونیکی را تکمیل کرده که از ان نقطه دولت کانادا با این هدف به پردازش برنامه ظرف شش ماه بپردازند.

 

 

 

توسط | ۱۳۹۷-۱-۱۷ ۱۲:۰۰:۲۶ +۰۴:۳۰ فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۷|کانادا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567