بهترین دانشگاههای اوکراین

 

جمهوری استقلال یافته اوکراین ، کشوری واقع در ناحیه‌ شرق اروپا به مرکزیت شهر کی یف است که دارای مرز زمینی مشترک با روسیه ، مجارستان ، مالدیو ، اسلواکی و لهستان و مرز دریایی مشترک با کشور های گرجستان و بلغارستان می باشد . جمعیت اوکراین نزدیک به ۴۷ میلیون نفر است . مردم این کشور پیرو دین مسحیت ، مذهب کاتولیک یا ارتودکس هستند . واحد پول اوکراین گریونا ( حدودا معادل ۱۹۰۰ریال ایران ) است . اوکراین دارای اقتصادی متنوع می باشد که عمدتا در شهرهای بزرگ مانند کیف ، زاپروژیه ، دیپرپرولوسکو ، لفیف و اودسا متمرکز است . زبان رسمی مردم اوکراین زبان روسی می باشد . کشور اوکراین به دلیل مجاورت با دریا ، دارای آب و هوایی معتدل و قاره‌ ای است اما آب و هوای قسمت‌ های شمالی آن مثل شهر کی‌یف در زمستان سرد و یخبندان است .

بهترین دانشگاههای اوکراین

 

تحصیل در بهترین دانشگاه های اوکراین

شش نوع موسسه آموزشی در اوکراین وجود دارد که هر کدام یک سطح معینی از اعتباربخشی را به خود اختصاص داده اند . موسسات معتبر به نام دانشگاه ها ، آکادمی ها و سایر مراکز علمی مشابه ، برنامه های تحصیلی در سطح کارشناسی و بالاتر را ارائه می دهند . دانشگاه ها تمایل دارند که موسسات چند شاخه ای باشند و در واقع میزبان انواع رشته های تخصصی هستند . آکادمی ها ، مانند دانشگاه های تک رشته ای ، بر شاخه ای خاص از دانش تمرکز می کنند . یک سری مراکز علمی تخصصی نیز در اوکراین وجود دارد که مقوله های تحت پوشش آنها عبارتند از : دانش فنی ( ساخت و ساز و حمل و نقل ) ، اقتصاد ( از جمله امور مالی، اداری و کارآفرینی ) ، پزشکی ، کشاورزی ، فرهنگ ( هنر و طراحی ) ، مراقبت های بهداشتی و قانون .

 

کارشناسی ارشد در دانشگاه های اوکراین معمولا چهار سال طول می کشد . دوره فوق لیسانس نهایتا سه سال و دوره ی دکترا بسته به رشته ی تحصیلی ، بین ۴ تا ۵ سال طول می کشد . زبان های مورد استفاده برای آموزش عبارتند از روسی ، اوکراینی ، انگلیسی و فرانسوی که زبان فرانسوی فقط برای برنامه های پزشکی تدریس می شود . متقاضیان بین المللی ممکن است نیاز به تسلط بر زبان روسی ، داشته باشند و به این منظور باید برای یک سال تحصیلی برای یادگیری زبان در روسی به دانشکده ها یا کالج های مقدماتی مراجعه کنند . دانش آموزانی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل می کنند نیازی به حضور در کالج های پیش دانشگاهی ندارند ، اما می توانند در طول دوره تحصیلی به عنوان یک دوره مستقل ، زبان روسی را نیز مطالعه کنند .

 

دانشگاه ملی کارازین و دانشگاه ملی کیف اوکراین

در مجموع شش دانشگاه از کشور اوکراین در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است ، در عین حال هشت دانشگاه نیز در رتبه بندی EECA سال ۲۰۱۸ قرار دارند . در ادامه به معرفی دانشگاه ملی کارازین خارکوف از بهترین دانشگاه های اوکراین می پردازیم :

 

دانشگاه ملی کارازین خارکف ، دانشگاه عالی رتبه در اوکراین در جایگاه ۴۰۱-۴۱۰ است . این دانشگاه از لحاظ قدمت ، دومین دانشگاه قدیمی در کشور اوکراین است که در سال ۱۸۰۴ تاسیس شده است . همچنین این دانشگاه رتبه سوم را در رتبه بندی EECA برای شاخص دانشجویان بین المللی و رتبه ۵۳ را در سراسر جهان کسب کرده است . نکته حائز اهمیت در مورد این دانشگاه ارتقا کیفیت آن می باشد به طوریکه در رتبه بندی سال ۲۰۱۸ از رتبه ی حدود ۴۰۰ به رتبه ی ۳۰۰ رسیده است و این حاکی از تلاش این دانشگاه در جهت افزایش بار علمی اش می باشد . به همین دلیل در بین بهترین دانشگاه های اوکراین جایگاه اول را به خود اختصاص داده است .

 

دانشگاه ملی کیف (Taras Schevchenko)

 

این دانشگاه دارای رتبه ی ۳۴ در EECA و جایگاه ۴۱۱-۴۲۰ در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها می باشد . دانشگاه ملیTaras Schevchenko در کیف پایتخت ، واقع شده است و اغلب به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور محسوب می شود . این موسسه آموزش عالی ۱۲۰ ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است . متقاضیان بین المللی واجد شرایط درخواست ثبت نام می باشند . این دانشگاه میزبان بیش از ۲۶،۰۰۰ دانشجو است و قراردادهای همکاری دوجانبه با ۲۲۷ موسسه آموزشی و علمی خارجی از ۵۷ کشور دارد .

 

موسسه پلی تکنیک کیف

 

موسسه پلی تکنیک کیف و موسسه پلی تکنیک خارکوف اوکراین

این دانشگاه دارای رتبه ۵۰۱-۵۵۰ در جهان و رتبه ی ۴۹ در EECA است . در سال ۱۸۹۸ تاسیس شده است ، در حال حاضر این دانشگاه با بیش از ۳۶،۰۰۰ دانشجو ، دارای یک اجتماع بزرگ دانشجویی در دو ساختمان در کیف و شهر اسلاووتیچ می باشد . این دانشگاه دارای برچسب آموزش افراد برجسته ای مانند سرگئی کرولوف ، می باشد . به همین دلیل توانسته است عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اوکراین را به خود اختصاص داده دهد .

 

موسسه پلی تکنیک خارکوف

 

این موسسه علمی جهت تحصیل و اعزام دانشجو به اوکراین دارای رتبه ی جهانی ۷۰۱ تا ۷۵۰ و رتبه ی ۸۳ در EECA می باشد . شهر خارکوف به دارا بودن جامعه دانشگاهی روسی زبان شهرت دارد . این شهر همچنین دارای ۱۳ دانشگاه ملی از جمله دانشگاه ملی اتومبیل و اتوبان خارکوف ، دانشگاه ملی هوافضا و غیره و همچنین چندین موسسه ی آموزش عالی دیگر نیز می باشد . به دلیل وجود این دانشگاه ها و رشته ها ی تحصیلی ، تعداد دانشجویان خارجی در این شهر تقریبا زیاد است و شما می توانید به تحصیل در دانشگاه های این شهر به عنوان بهترین دانشگاه های اوکراین بپردازید .

 

دانشگاه ایالتی Sumy و دانشگاه ملی Donetsk اوکراین

موسسه دولتی سومی ( Sumy ) در سال ۱۹۹۳تاسیس شده است و یک موسسه غیرانتفاعی عمومی است که در محله شهر کوچک سومی با جمعیت حدود ۵۰۰ هزار نفر قرار گرفته است . این مؤسسه دارای رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ در جهان و رتبه ۱۰۳ در EECA می باشد . دانشگاه ایالتی سومی ، دوره های آموزشی و برنامه های آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی را ارائه می دهد . این مؤسسه آموزش عالی با ۲۵ سال سابقه ، دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است . محدوده نرخ پذیرش ۸۰-۹۰٪ است و متقاضیان بین المللی واجد شرایط می توانند درخواست پذیرش نمایند .

 

دانشگاه ملی Donetsk

 

این دانشگاه از بهترین دانشگاه های اوکراین و در شهر دونتسک قرار دارد و دارای رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ در جهان و رتبه ۱۲۸ در EECA می باشد . این دانشگاه به همراه دیگر دانشگاه های ملی این شهر ( دانشگاه ملی صنعتی دونتسک ، دانشگاه ملی اقتصاد و تجارت دونتسک ، دانشگاه ملی مدیریت دونتسک ) ، رشته های زیادی برای تدریس دارند و همگی در سطح ملی و بین المللی از طرفداران زیادی برخوردار است .

 

دانشگاه ملی زاپروژیا (ZNU) و دانشگاه ملی پلی تکنیک Lviv اوکراین

این دانشگاه در سال ۱۹۳۰ تاسیس شده است و یک موسسه عالی دولتی غیر انتفاعی است که در شهر متوسط Zaporozhia ، واقع شده است . این دانشگاه انواع رشته ها شامل ریاضی ، فیزیک ، تاریخ ، بیولوژی ، فلسفه ، حقوق ، زبان خارجی و مدیریت را در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می دهد . امروزه دانشجویان زیادی از کشورهای کانادا ، چین ، بلغارستان ، رومانی ، ترکیه ، آلمان و حتی بریتانیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند .

 

دانشگاه ملی پلی تکنیک Lviv

 

دانشگاه ملی پلی تکنیک Lviv ، یک موسسه غیرانتفاعی عمومی است که در سال ۱۸۴۴ تاسیس و در شهر Lviv واقع شده است . این دانشگاه دوره های آموزشی و درجه های تحصیلات عالی مانند مدرک کارشناسی ، مدرک کارشناسی ارشد ، درجه دکترا در زمینه های مختلف را ارائه می دهد . این موسسه تحصیلی ۱۷۴ سال سابقه دارد و دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است .

 

موسسه ملی حمل و نقل هوایی کیف

 

موسسه ملی حمل و نقل هوایی کیف ( NAU )

موسسه ملی حمل و نقل هوایی کی اف National Aviation University ( NAU ) Kiev که در سال ۱۹۳۳ تاسیس شده ، یک سازمان غیرانتفاعی عمومی است که در منطقه ای از شهر بزرگ کی اف واقع شده است . این مؤسسه دارای مدارس دانشگاهی متعددی نیز می باشد . دانشگاه ملی حمل و نقل هوایی دوره های آموزشی و برنامه هایی را جهت رسیدن به درجه های تحصیلات عالی مانند دوره های کارشناسی ، مدرک کارشناسی ارشد و مدرک دکتری در زمینه های مختلف تحصیلی ارائه می دهد . این موسسه ی ۸۵ ساله ، دارای یک سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است . محدوده نرخ پذیرش ۵۰ تا ۶۰ درصد است و دانشجویان بین المللی می توانند درخواست ثبت نام کنند .

توسط | ۱۳۹۷-۶-۵ ۱۴:۱۳:۰۶ +۰۴:۳۰ شهریور ۵ام, ۱۳۹۷|اوکراین|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567