بورسیه تحصیلی در اسپانیا – تحصیل در اسپانیا

بورسیه تحصیلی در اسپانیا

امروزه اشخاص بسیاری علاقمند به اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا می باشند و از مشاورین ما سوالات بسیاری در خصوص بورسیه تحصیلی در اسپانیا می پرسند.  سوالات متداول از جمله اینکه بورسیه تحصیلی در اسپانیا به په اشخاصی اعطا می شود؟ برای دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا چه مدارک و شرایطی لازم است؟ رنکینگ دانشگاه های اسپانیا که در آنها بورسیه تحصیلی وجود دارد چگونه است؟ ایا برای بورسیه تحصیلی اسپانیا به مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی نیاز است؟ بورسیه تحصیلی اسپانیا  تا چه میزان هزینه های تحصیل و زندگی را کاهش می دهد؟ در مجموع هزینه های کافی برای تحصیل در اسپانیا به چه میزان است؟ در این مقاله  که توسط وکیل متخصص موئسسه ما  نگارش شده است تلاش را بر ان گذاشته ایم که  به تمامی سوالات شما عزیزان در خصوص بورسیه تحصیلی در اسپانیا پاسخ دهیم.

اسپانیا یکی از کشور های اروپا و عضو پیمان شینگن می باشد، این کشور سالانه پذیرای تعداد زیادی دانشجو در مقاطع مختلف می باشد، ورود به این کشور دارای شرایطی می باشد و ما در این مقاله بورسیه تحصیلی در اسپانیا به بررسی آنها خواهیم پرداخت. موسسه ما  با ارائه مشاوره حقوقی  رایگان در خصوص بورسیه تحصیلی در اسپانیا شما را یاری می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه  تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در کشور اسپانیا و در سال های اخیر در رشته های پزشکی، اقتصاد و مدیریت بسیار پر طرفدار است چرا که تحصیل در اسپانیا  دانشگاه های زیادی از این کشور مورد تایید وزارت علوم می باشد. تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی می باشد و ارائه مدرک زبان اسپانیایی از الزامات اخذ پذیرش می باشد. البته لازم به ذکر تحصیل در این کشور در مقطع لیسانس خیلی توصیه نمی شود. و دانشگاه های این کشور در مقطع لیسانس دارای رتبه های نسبتاً خوبی نیستند. تحصیل در مقطع لیسانس اسپانیا در حدود چهار سال زمان بر است و از الزامات این کشور مدرک دیپلم ایران می باشد.وکلای برتر موسسه ما  به شما عزیزان در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا مشاوره رایگان و تخصصی ارائه می نمایند.

نکته ی بسیار مهمی که در رابطه با موضوع این مطلب باید ذکر شود این است که افرادی که جهت تحصیل در مقطع ارشد اقدام  می کنند شانس بسیار زیادی جهت اخذ بورسیه در مقطع  PHD  دارند. تدریس در مقطع ارشد به زبان های انگلیسی و اسپانیایی می باشد و افراد می توانند تحصیل خود را به زبان انگلیسی اقدام کنند. از مدارک لازم اخذ پذیرش در این مقطع مدرک زبان مثل آیلتس می باشد که نمره ی آن بسته به نوع دانشگاه  اسپانیا متفاوت است.

تحصیل در مقطع دکترا معمولاً  ۵ سال به طول می انجامد و افراد می توانند به تحصیل خود را به زبان های انگلیسی یا اسپانیایی بگذرانند. همچنین همان طور که ذکر شد شخص می تواند نسبت به بورسیه تحصیلی در اسپانیا اقدام کند و از شرایط پرداخت حقوق تا مبلغ ۲۰۰۰ دلار را دریافت کند. البته با توجه به شرایط خاص بورسیه، معمولاً رقابت سختی برای این مسئله وجود دارد.وکلای برتر موسسه ما  به شما عزیزان در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا مشاوره رایگان و تخصصی ارائه می نمایند.

از بابت اجازه ی کار در زمان دانشجویی نیز، این که دانشجو بسته به مقطع معمولاً بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت اجازه کار در هفته را دارد. البته شایان ذکر است از بابت کار، کشور اسپانیا خیلی برای کار موقعیت مناسبی ندارد و پیدا کردن کار در این کشور به سختی است. نکته ی بسیار مهمی که در رابطه ی با کشور اسپانیا باید ذکر شود این است که اخذ اقامت اسپانیا  برخلاف نظر خیلی از عزیزان زیاد دشوار نیست..وکلای برتر موسسه ما  به شما عزیزان در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا و اقامت دائم اسپانیا مشاوره رایگان و تخصصی ارائه می نمایند.

هزینه ی تحصیل در کشور اسپانیا بسیار کم و نزدیک به ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال است، که در صورتی که شخص موفق به اخذ بورسیه تحصیلی  شود این مبلغ حذف می شود. از بابت هزینه ی زندگی در اسپانیا  نیز ، هزینه ای در حدود سالانه ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو دارد که بعضی افراد با کار  می توانند این هزینه را پوشش دهند. البته برای دانشجویان که مدرک زبان اسپانیای ندارند، باید دوره هایی را بگذرانند که در حدود ۲۰۰۰ یورو هزینه را باید پرداخت کنند. با توجه به شرایط خاص کشور، اسپانیا همان که ملاحظه می فرمایید تحصیل در اسپانیا گزینه ی مناسبی هم از جهت دانشگاه های اسپانیا و هم از جهت اخذ اقامت می باشد، لطفاً این نکته را مد نظر داشته باشید که برای اقدام این کشور بسیار دقت کنید و ترجیحاً برای گزینه های آخر قرار دهید.

این کشور از نظر کار نیز در موقعیت نسبتا خوبی دارد و بسیاری از دانشجویان می توانند حین تحصیل در اسپانیا  به کار هم مشغول شوند و تا حدودی هزینه های خود را کاور نمایند و این مسئله خود ممکن است از مسائلی باشد که سبب شود، اخذ تابعیت  اسپانیا  برای دانشجویان هموارتر شود. شایان ذکر است  کشور اسپانیا دارای جاذبه های توریستی فراوان است و معمولاً از مقاصد گردشگران از سراسر اروپا می باشد ولی باید توجه داشت، توریستی بودن اسپانیا  می تواند مزیت خوبی برای ماندن در اسپانیا باشد.کشور اسپانیا از جمله کشور هایی است که دارای میراث جهانی است.

 

 

توسط | ۱۳۹۷-۲-۹ ۲۳:۱۶:۵۰ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۷|اسپانیا|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567