تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه    

کشور روسیه همان طور که می دانید بزرگترین و پهناور ترین کشور در سطح جهان می باشد . روسیه از طریق تقسیم بندی جغرافیایی هم در قاره آسیا می باشد و هم در قاره اروپا می باشد که به اصطلاح اروسیا می باشد . کشور روسیه با مرکزیت مسکو و دارای حکومت چند حزبی فدرال است . واحد پول روسیه روبل است . زبان رسمی در کشور روسیه زبان روسی است اما به علت پهنای وسیع این کشور ۳۰ زبان دیگر هم در این کشور رواج دارد و به آن زبان ها هم صحبت انجام می شود .

شاید برای شما جالب باشد از وسعت روسیه بدانید ، کشور روسیه دو برابر کشور ایالت متحده امریکا و چین و حتی کانادا است مساحتی برابر با ۱۷٫۰۷۵٫۴۰۰کیلومتر مربع است . پایتخت کشور روسیه که مسکو است در حوزه اروپایی روسیه قرار دارد و رتبه اول از نظر مساحت در کل جهان را دارد یعنی بزرگترین شهر در اروپا . بیشتر کشور روسیه را سرما و یخ پوشانده است و این بدان معناست که بیشتر پهنای روسیه خالی از سکنه و زندگی برای انسان است . از نظر تقسیمات  فدرالی کشور روسیه از ۲۱ جمهوری خودگردان و ۸۳ واحد فدرال تشکیل شده است .

 

                                                    

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش در کشور روسیه ، شما برای اقدامات اولیه باید در ابتدا امر یک مدرک ۱۲ ساله تحصیلی یا به بیان دیگر پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده باشید . همانطور که می دانید کشور روسیه نیازی به مدرک زبان ندارد و برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش بدون مدرک زبان نیز می توانید اقدامات اولیه را انجام دهید . در کشور روسیه ادواری هست که برای قبل از ورود به دانشگاه به شما ارائه می شود که دروس پایه و زبان را به شما آموزش خواهند داد . این ادوار مدت در مدت در حدود ۷ الی ۱۰ ماه خوهد بود .

تحصیل در کشور روسیه به سه زبان امکان پذیر می باشد ، که به زبان های روسی ، فرانسوی و انگلیسی می توان به این مهم دست یافت .

شما برای پذیرش در دانشگاه ها به زبان های دیگر می بایست قبل از ورود مصاحبه حضوری نیز انجام شود .

مقاطع تحصیلی در کشور روسیه :

۱٫مقطع لیسانس

۲٫مقطع فوق لیسانس

۳٫مقطع دکتری

 

 

۱٫مقطع لیسانس :

در مقطع لیسانس همچون سایر کشور ها دانشجویان مدت ۴ سال تحصیل می نمایند . و در این مدت دانشجویان اجازه هم زمان ۱۰ الی ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند و می توانند همراه داشته باشند . همراه یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال که سن رسید تعریف شده است .

هزینه تحصیل در این زمان تحصییل برابر با ۳۰۰۰ $ الی ۴۵۰۰$ می باشد که در مقابل کشورهای دیگر هزینه ناچیز تحصیل در برابر سایر کشورهاست . کشور روسیه از دانشگاه های بسیار معتبر و تاپی بهره مند است . شابد برای شما سوال پیش آید که آیا دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است یا خیر؟ پاسخ مثبت است و  باید بگویم در حال حاضر ایران دانشگاه های کشور روسیه را مورد تایید اعلام نموده است.

برای افرادی که در رشته ریاضی تحصیل نمو ده اند و یا می خواهند در رشته های پزشکی تحصیل نمایند در مقاطع دانشگاهی باید بدانند که بخاطر این امر که در روسیه افراد باید در دوره پیش دانشگاهی تحصیل نمایند نگرانی این موضوع را نداشته باشند چون می توانند افرادی که در مقطع دیپلم در رشته ریاضی تحصیل کرده اند با سپری کردن این مقطع می توانند وارد دانشگاه در رشته های پزشکی شوند .

مقطع فوق لیسانس:

در این مقطع مدت زمان تحصیل برای دانشجویان برابر با ۲ سال است که به زبان های روسی ، فرانسوی و انگلیسی می توانید تحصیل نمایید . هزینه این کورس تحصیلی همچون مقطع لیسانس سالیانه عزینه ۳۰۰۰ $ الی ۴۵۰۰$ است . و هزینه زندگی در روسیه بسیار مناسب است واین هزینه برابر با ماهیانه ۳۵۰$ الی ۵۰۰ $ است.

در این مقطع دانشجویان هفته ای ۲۰ ساعت کار کوتاه مدت در هفته انجام دهند. در مقطع فوق لیسانس کشور روسیه به دانشجویان بورس تحصیلی ارائه می دهد .

مقطع دکتری:

در این مقطع تحصیلی دانشجویان در رشته های مهندسی بدین شکل است که دانشجویان می توانند با تحصیل مجدد در مقطع فوق لیسانس محدد و دریافت مدرک معتبر از یک دانشگاه معتبر دوباره مدرک فوق لیسانس خود را اخذ نمایید و در این مدت زمان یک استاد راهنما یا سوپروایزر انتخاب نموده و از این طریق پروژاتی که اخذ می نمایید بتواند سهم بسیار عظیمی از هزینه های خود را پوشش دهید شایان ذکر است شما در این مقطع می توانید هفته ای ۳۰ ساعت کار موقت انجام دهید .

شرایط اخذ پذیرش در مقطع دکتری:

۱٫اتمام تحصیل در مقطع فوق لیسانس

۲٫کسب نمرات عالی در مقطع فوق لیسانس

۳٫داشتن مقالات علمی در سطح بین المللی و تالیفات  یا کسب مقامات علمی و عالی می تواند شما را در رسیدن به این مهم کمک و همراهی دهید .

۴٫دریافت نامه پذیرش اولیه از دانشگاه

 

توسط | ۱۳۹۷-۶-۲۵ ۲۳:۰۷:۵۹ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۱۶ام, ۱۳۹۷|روسیه|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567