دانشگاه آلاباما  بیرمنگام

آیا دانشگاه آلاباما  بیرمنگام را می شناسید ؟ دانشگاه آلاباما  بیرمنگام در کجا واقع شده است ؟ چگونه می توان برای تحصیل در دانشگاه آلاباما  بیرمنگام اقدام کرد ؟ شرایط تحصیل در دانشگاه آلاباما  بیرمنگام چیست ؟ آیا میتوان در دانشگاه آلاباما  بیرمنگام برای بورس تحصیلی اقدام کرد ؟ آیا ادامه تحصیل در تمامی مقاطع در دانشگاه آلاباما  بیرمنگام امکان پذیر است ؟ این مقاله برای معرفی دانشگاه آلاباما  بیرمنگام  برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده و به کلیه سوالات شما در باب دانشگاه آلاباما  بیرمنگام پاسخ می دهد .

توضیحاتی راجع به این دانشگاه

دانشگاه آلاباما در بیرمنگام در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده و شامل ۲۰۴۴ هیات علمی و ۱۸۵۶۸ دانشجو می باشد .

این دانشگاه دولتی در بیرمنگام در ایالت آمریکا از آلاباما است  که در سال ۱۹۳۶ تاسیس شده است، در پاییز سال ۲۰۱۵، ۱۹۶۵۶۶ دانشجو از بیش از ۱۱۰ کشور در ۱۴۰ دوره های تحصیلی در ۱۲ بخش دانشگاهی ه ثبت نام شدند.

UAB بزرگترین کارفرما دولت است، با بیش از ۱۸۰۰۰ هیئت علمی و کارکنان و بیش از ۵۳۰۰۰ شغل در دانشگاه و در نظام سلامت.  شود. تاثیر اقتصادی سالانه کلی این دانشگاه ۴٫۶۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰برآورد شده است .

جالب است بدانید این دانشگاه در سال ۱۹۳۶، در پاسخ به رشد سریع  منطقه شهری بیرمنگام و نیاز جمعیت به دسترسی به آموزش و پرورش تاسیس شد البته دانشگاه آلاباما در تاسکالوسا مرکز بیرمنگام است و در سال ۱۹۴۵، دانشکده پزشکی  آریزونا  از Tuscaloosa به بیرمنگام نقل مکان کرد و زیر نظر مدیریت بیمارستان جفرسون و هیلمن قرار گرفت.

 

این پردیس دانشگاهی  را می توان به سه بخش تقسیم کرد . مرکز پزشکی که شرق محوطه سبز پردیس را  اشغال می کند.

امکانات دو و میدانی، از جمله بارتاو آرنا ، در سمت غرب  و دور از دانشگاه واقع شده است.

UAB یک نهاد مستقل دردانشگاه آلاباما است که توسط هیئت امنای دانشگاه آلاباما اداره و رهبری  می شود .

 

میانگین شهریه برای دانشجویان تمام وقت (۲۰۱۳-۲۰۱۴) 
ساکن آلاباما غیر ساکن
کارشناسی $ ۸۹۰۴ $ ۲۰،۳۹۴
تکمیلی $ ۸۹۳۴ $ ۲۰،۴۵۴
بینایی سنجی $ ۸۰۴۵ $ ۱۷،۱۴۰
دندانپزشکی $ ۱۱،۸۶۱ $ ۲۷،۳۸۰
پزشکی $ ۲۴،۵۱۰ $ ۵۸،۵۹۰

چنانچه مشاهده فرمودید شهریه دانشجویان بومی بسیار پایینتر از شهریه دانشجویان خارجی است .

در این دانشگاه دوره لیسانس شامل دوره های پاره وقت وتمام وقت است . این دانشگاه دارای سطح بالایی از فعالیت های تحقیقاتی و  دارای برنامهای  آموزشی دوره کارشناسی ارشد با تاکید بر دکترای در و زمینه های STEM و همچنین برنامه های حرفه ای در علوم بهداشتی و دامپزشکی می باشد .

رنکینگ این دانشگاه

در این دانشگاه مدرک تحصیلی کارشناسی در تمامی رشته ها و سپس کارشناسی ارشد و بعد از مدرک کارشناسی ارشد، درجه متخصص آموزشی، و گواهی پس از کارشناسی ارشد؛در ۲۸۶رشته   دکترای پژوهش؛ و در ۲۷۹  رشته  مدرک دکترای حرفه ای صادر می شود .

در این دانشگاه دانشجویانی با ملیتهای متفاوت تحصیل می کنند از جمله آسیایی و اسپانیایی و سفید و سیاه .

طبق رتبه بندی در سال  ۲۰۱۷ اخبار آمریکا و گزارش جهانی  ، UAB در رتبه  ۱۵۹ دانشگاههای ملی آمریکا است . و در رنکینک و رتبه بندی بندی جهانی رتبه ۳۰۰ را از آن خود کرده است

برای دانشگاه آلاباما در بیرمنگام بیش از ۴۳۳ میلیون $  بودجه قرار گرفته است .

زندگی دانشجویی

بیش از ۱۵۰ تشکل  دانشجویی در محوطه دانشگاه UAB وجود دارد.

در سال ۲۰۰۵، مرکز تفریح ​​و سرگرمی UAB در خدمت دانشجویان، استادان و فارغ التحصیلان از UAB و همچنین جامعه بیرمنگام قرار گرفته است . که در واقع زمینی به وسعت ۱۵۰،۰۰۰ فوت مربع (۱۴۰۰۰ متر ۲) را پوشش می دهد  . شامل زمین  بسکتبال / والیبال، بدمینتون و چهارسالن  ایروبیک و  سالن بدنسازی CenterCourtt مورد استفاده برای سالن فوتسال، هاکی روی زمین و صخره نوردی  می شود . همینطور شامل استخرهای شنا، کلاس های گروهی تناسب اندام، آموزش تغذیه و غیره است  .

در این مدرسه یک برنامه فوق اجرا می شود که در طول سال دانش آموزان و کارکنان برای شرکت در جام لیگ رقابت در ورزش هایی مانند بسکتبال، بولینگ، فوتبال امریکایی ، گلف، فوتبال، سافتبال، فریزبی نهایی، و والیبال، و یا بازی در مسابقات بیلیارد،  راکت بال، تنیس، و دیگر ورزش ها آماده می شوند .

هزینه تحصیل

تحصیلات در دانشگاه آلاباما  بیرمنگام  رایگان نبوده ودریافت بورس تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد . دانشجویان بومی شانس دریافت وام تحصیل را دارند که این وام شامل حال دانشجویان خارجی نمی شود .

دانشجویانی که با معدل عالی از دانشگاههای معتبر فارغ التحصیل شده باشند و دارای مقالات جهانی باشند و  همچنین مدرک زبان تافل ایده ال را دارا باشند می توانند شانس خود را برای دریافت بورس تحصیلی امتحان کنند .

مشکلات

از جمله مشکلات انتخاب یک دانشگاه آمریکایی این است که شانس ویزای شما بسیار پایین می آید یعنی اگر چه ویزای تحصیلی آمریکا در حال حاضر برای ایرانیان نیز صادر می شود اما چون کاملا به نظر آفیسر بستگی دارد کاملا ریسکی است.

در این مقاله به بررسی دانشگاه آلاباما  بیرمنگام پرداختیم . چنانچه قصد ادامه تحصیل در ایال متحده امریکا و دانشگاه آلاباما  بیرمنگام را دارید  قبل از هرگونه اقدام و پرداختهای یورویی و دلاری با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان این موسسه برخوردار شوید .

 

توسط | ۱۳۹۸-۲-۲۵ ۱۸:۰۰:۴۰ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۸|انگلستان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567