مهاجرت به کشور سوئیس

دانشگاه بازل سوئیس

تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس شرایط خاصی دارد و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس را دارند حتما باید از شرایط و هزینه های تحصیل در این دانشگاه مجهز به صورت کامل مطلع باشند. دانشگاه بازل سوئیس همانطور که می دانید در کشور سوئیس قرار دارد و از سطح بسیار بالای آموزشی و پرورشی برخوردار می باشد و دانشجویان محلی و بین المللی میتوانند با شرکت در برنامه های تحصیلی این دانشگاه از مزایای تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس بهره مند شوند. کشور سوئیس یکی از بهترین کشور های دنیا جهت ادامه تحصیل می باشد؛ زیرا این کشور دارای سیستم آموزشی بسیار قوی میباشد و  برنامه های تجصیلی در دانشگاه ها و مراکز معتبر این کشور بر اساس جدید ترین و پیشرفته ترین متد های آموزشی ارائه میشوند.

کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار شما را با شرایط تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس آشنا خواهند ساخت.

درباره دانشگاه بازل سوئیس

دانشگاه بازل سوئیس همانطور که از نام این دانشگاه معلوم می باشد در شهر بازل در کشور سوئیس قرار گرفته است و یکی از بهترین دانشگاه های عمومی این کشور می باشد که در سال 1460 میلادی فعالیت رسمی خود را شروع کرده است. در دانشگاه پیشرفته بازل سوئیس بیش از دوازده هزار دانشجو در حال تحصیل می باشند و لازم به ذکر است که این دانشگاه از مهم ترین و کهن ترین دانشگاه های کشور سوئیس و جهان به شمار می رود. رتبه دانشگاه بازل کشور سوئیس در رنکینگ های مختلف به صورت زیر می باشد:

Rank Ranking
121 QS World Ranking (2012)
96 World Best Universities (RUSSIA)
85 ARWU
101 TIMES HIGHER EDUCATION

دانشگاه بازل کشور سوئیس به دلیل داشتن سطح و کیفیت بالا در زمینه های مختلف تحقیقاتی و همچنین آموزشی، در بین دانشگاه های کشور سوئیس و همچنین دانشگاه های کشور های مختلف جهان برجسته میباشد. این دانشگاه بیش از 550 سال قدمت دارد و دانشجویان می توانند با تحصیل در این دانشگاه از فرصت های تحصیلی سطح بالا در دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بهره مند شوند. تقریبا 2900 دانشجوی دوره دکترا در دانشگاه مجهز بازل مشغول به تحصیل می باشند و سایر دانشجویان نیز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند. در دانشگاه بازل هفت کالج وجود دارد و دانشجویان و متقاضیان می توانند در رشته های تحصیلی مختلف به ادامه تحصیل بپردازند. دانشگاه بازل در زمینه های تحقیقاتی در بین صد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

شرایط تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس

تحصیل در دانشگاه پیشرفته بازل در کشور سوئیس در سه دوره تحصیلی کارشناسی (لیسانس)، کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و همچنین دکترا امکان پذیر می باشد. دانشگاه بازل در زمان تاسیس شامل چهار کالج الهیات، کالج حقوق، کالج پزشکی و کالج هنر ( که بعد ها تبدیل به کالج فلسفه شد) می شد. امروزه، کالج های دانشگاه بازل عبارتند از کالج الهیات، کالج حقوق، کالج پزشکی، کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی، کالج علوم، کالج تجارت و اقتصاد و همچنین کالج روانشناسی. کالج های دانشگاه بازل به چندین دپارتمان و بخش تقسیم می شوند و دانشجویان می توانند جهت تحصیل در زمینه های مختلف به این کالج های مراجعه کنند.

جهت مطلع شدن از شرایط کار ضمن تحصیل در کشور سوئیس می توانید به مقاله کار ضمن تحصیل در سوئیس مراجعه کنید.

کالج الهیات

تحصیل در کالج الهیات در چهار دپارتمان اصلی Theological Faculties، Study of Religion، Center for Jewish Studies و همچنین Center Religion, Economics, Politics صورت می گیرد.

Theological Faculties

در این دپارتمان دانشجویان در زمینه های عهد عتیق و زبان سامی، عهد جدید، تاریخ کلیسا، الهیات سیستماتیک و دگماتیک، الهیات و اخلاق سیستماتیک، الهیات عملی و مسیحیت غیر اروپایی مشغول به تحصیل می شوند.

Study of Religion

در این دپارتمان دانشجویان به بررسی و مطالعه علمی دین در زمینه های مختلف می پردازند. دانشجویان این دپارتمان به صورت تخصصی در زمینه های تاریخ دین اروپایی، نظریه فرهنگ دین، تاریخ دینی و همچنین اقتصاد دینی مشغول به تحصیل می شوند.

Center for Jewish Studies

فعالیت این دپارتمان از سال 2000 میلادی به صورت رسمی شروع شد. در این دپارتمان، متقاضیان و دانشجویان در زمینه های تاریخ دین و ادبیات یهودیت مشغول به تحصیل می شوند و لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند در سخنرانی ها و کنفرانس های مختلف شرکت کنند.

Center religion, economics, politics

در این دپارتمان دانشجویان به تعامل دین با اقتصاد و سیاست می پردازند.

کالج حقوق

کالج حقوق دانشگاه بازل در کشور سوئیس قدیمی ترین کالج حقوق این کشور می باشد. این کالج بیش از 500 سال قدمت دارد و در طی تاریخ موجب پیشرفت بشریت در زمینه های مختلف حقوق شده است. این کالج دارای کتابخانه ای مجهز می باشد و تمامی دانشجویان می توانند از آن بهره مند شوند. دانشجویان و متقاضیانی که در کالج حقوق مشغول به تحصیل می شوند می توانند از سخنرانی ها و کنفرانس های مختلف بهره مند شوند؛ زیرا اکثر برنامه های تحصیلی در این کالج با دوره های سخنرانی ترکیب شده است تا دانشجویان بتوانند از برنامه ها و دوره های تحصیلی بهتر بهره مند شوند.پ

کالج پزشکی

تحصیل در کالج پزشکی در دانشگاه بازل در دپارتمان های Biomedical Engineering، Clinical Research، Public Health (DPH) و Sport, Exercise and Health صورت می گیرد. کالج پزشکی دانشگاه بازل در سال 1460 میلادی تاسیس شده است و دانشجویان می توانند با تحصیل در این کالج در دوره های یادگیری تئوری و عملی و همچنین سخنرانی های مختلف شرکت کنند. در این کالج دانشجویان می توانند در زمینه های پزشکی انسانی، دندانپزشکی، علم پرستاری، ورزش و سلامت، مهندسی پزشکی، پرستاری و سایر رشته ها و زمینه های پزشکی مشغول به تحصیل شوند.

کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی

تحصیل در کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی در دپارتمان های Department of Ancient Civilizations، Department of History، Department of Social Sciences، Department Arts, Media, Philosophy، Digital Humanities Lab، Department of Languages and Literatures و Centre for African Studies صورت می گیرد. دانشجویان می توانند در زمینه های علوم اجتماعی، زبان شناسی، مطالعات ادبیات، مطالعات فرهنگی و علوم انسانی در این کالج مشغول به تحصیل شوند.

کالج علوم

تحصیل در کالج علوم در دپارتمان های Mathematics and Computer Science، Biozentrum، Chemistry، Physics، Pharmaceutical     Sciences و Environmental Sciences صورت می گیرد. دانشجویان و متقاضیان می توانند در زمینه های مختلف اخلاق زیستی و پزشکی، علوم کامپیوتر، علوم محیط زیست، ریاضیات، علوم محاسباتی، علوم دارویی، فیزیک، باستان شناسی، شیمی و سایر موارد مشغول به تحصیل شوند.

کالج روانشناسی

در کالج روانشناسی، دانشجویان در زمینه های روانشناسی، شناخت انسان، رفتار انسان، پرشکی و موارد مرتبط مشغول به تحصیل می شوند. این کالج در سال 2003 تاسیس شده است و سطح بسیار بالایی در زمینه های مختلف تحقیقاتی و پژوهشی دارد.

کالج تجارت و اقتصاد

تحصیل در کالج تجارت و اقتصاد دانشگاه بازل در دپارتمان های Office of the Dean of Studies، Applied Econometrics، Labour Economics، Computational Economics and Finance، Management Accounting، Corporate Finance، Energy Economics، Financial Management، Financial Markets، Finance، Monetary History، History of Institutions، Health Economics، Industrial Organisation، Macroeconomics، Marketing، Microeconomic Theory، Public Economics، Econometrics and Statistics، Performance Management، Human Resources and Organization، Political Economics، Political Economics of Energy Policy، PwC Financial Accounting، Philanthropy Studies، Environmental Economics، Wirtschaftstheorie و WWZ Forum für Projektbegleitung und Wissenstransfer صورت می گیرد. در این کالج دانشجویان می توانند در زمینه های آموزشی اقتصادی و همچنین مدیریت های تجاری مشغول به تحصیل شوند. با تحصیل در کالج تجارت و اقتصاد دانشگاه بازل در کشور سوئیس، دانشجویان می توانند در حوزه های اقتصاد، کسب و کار، تجارت، اقتصاد بین الملل، توسعه پایدار، مطالعات جهانی اروپا و علم آمار اطلاعات کاملی کسب کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه بازل سوئیس

هزینه های تحصیل در دانشگاه بازل واقع در کشور سوئیس در دوره ها و برنامه های تحصیلی مختلف متفاوت می باشد؛ اما به طور کلی شهریه دانشجویان این دانشگاه به چند بخش تقسیم می شود:

به طور کلی، میانگین هزینه های تحصیل در دانشگاه بازل در یک سال 1800$ می باشد. اما باید به یاد داشته باشید که هزینه های تحصیل در این دانشگاه به دوره تحصیلی و برنامه تحصیلی دانشجویان بستگی دارد. برای مثال، میانگین هزینه های تحصیل  که در دانشگاه ثبت نامه کرده اند 850$ در هر ترم می باشد و همچنین میانگین هزینه های تحصیل در دوره دکترا 360$ در هر ترم می باشد. دانشجویان در صورتی که قصد تحصیل به صورت غیر حضوری داشته باشند، می بایست 170$ کم تر هزینه تحصیل بپردازند.

هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت به کشور سوئیس را دارند و می خواهند از راه های مهاجرت به سوئیس اطلاعات کاملی کسب کنند، می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و با شرکت در جلسات حضوری، از شرایط و هزینه های مهاجرت به این کشور آگاه شوند.

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *