مهاجرت به کشور فنلاند

دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه اول و بزرگترین موسسه آموزش عالی در کشور فنلاند دانشگاه هلسینکی فنلاند است که در سال 1640 میلادی تاسیس شد. دانشگاه هلسینکی به اختصار UH، دانشگاهی واقع در شهر هلسینکی فنلاند از سال 1829 می باشد، اما این دانشگاه در واقع اولین بار در شهر تورکو در سال 1640 به عنوان آکادمی سلطنتی آبو (در آن زمان بخشی از امپراطوری سوئد) پایه گذاری شد. این دانشگاه همچنین یکی از دانشگاه های اروپایی با وسیع ترین برنامه های تحصیلی می باشد و هم اکنون در حدود 36500 دانشجو در برنامه های تحصیلی این دانشگاه ثبت نام کرده اند.

دانشگاه هلسینکی همواره در زمره 100 دانشگاه برتر جهانی قرار دارد. این دانشگاه به لحاظ کیفیت آموزشی و امکانات تحصیلی دست کمی از دانشگاه های مطرح اروپایی ندارد. اما ساختار دانشگاه هلسینکی به گونه ای می باشد که این دانشگاه دارای 11 دانشکده مختلف و نیز مراکز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی متعدد باشد. درست از 1 آگوست سال 2005، این دانشگاه به ساختار هماهنگ آموزشی فرآیند بلونیای (Bologna Process) اروپایی پیوست و دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را ارائه می کند. از شرایط پذیرش از دانشگاه هلسینکی قبولی در آزمون ورودی است. اما در صورت نیاز به توضیح بیشتر در این باره و یا پاسخ به سوالات شما، با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دلایل تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی فنلاند یکی از دانشگاه های چند رشته ای پیشرو متخصص در زمینه تحقیقات می باشد. این دانشگاه یکی از اعضای پایه گذار لیگ دانشگاه های تحقیقاتی اروپایی (LERU) می باشد که شامل دانشگاه هایی مثل کمبریج و آکسفورد است. این دانشگاه به لحاظ بین المللی به خاطر آموزش کیفیت بالا، تحقیق و پژوهش برتر و نوآوری معروف است. رنکینگ های بین المللی نیز این دانشگاه را در زمره 20 دانشگاه برتر اروپا قرار می دهد.

نقطه قوت اصلی دانشگاه هلسینکی پژوهش محور بودن است که آموزش نیز برگرفته از این پژوهش محوری است، چرا که این دانشگاه معتقد به رابطه نزدیک آموزش با تحقیقات می باشد. این موضوع در فلسفه دانشگاه نیز منعکس می گردد: همه آموزگاران جزو محقق پس همه محققان آموزگار می دهند.

رتبه این دانشگاه در جدول زیر ارائه شده است.

دانشگاه QS Ranking 2020
دانشگاه هلسینکی 107

اما دلایل جذب دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند چیست؟

برای تحصیل در دانشگاه هلسینکی موارد زیادی را می توان شمرد که ممکن است انگیزی برای حضور در فنلاند و این دانشگاه در نظر گرفته شود اما از میان این دلایل می توان به کیفیت آموزشی برتر و مدارک معتبر بین المللی، حمایت از دانشجویان در قالب بورسیه های مختلف، آموزش به زبان انگلیسی، شهریه های مقرون به صرفه و ارزان، استاندارد زندگی بالا، محیطی امن و بی دغدغه جهت آموزش و کار ضمن تحصیل اشاره نمود.

برنامه های تحصیلی دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی فنلاند از جمله دانشگاه های معروف و پر آوازه در سطح اروپا و بین الملل می باشد که به خاطر ارائه انواع برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی شهرت دارد. این دانشگاه به لحاظ ساختار آموزشی از فرآیند بلونیا تبعیت کرده و نظام برنامه ریزی آموزشی آن بر اساس سیستم انتقال واحد اروپایی (ECTS) می باشد. بر این اساس، این دانشگاه برنامه های مذکور در 3 دوره شامل دوره لیسانس با 180واحد  ECTS (3 سال)، دوره فوق لیسانس با 120 واحد  ECTS(2 سال) و دوره دکترا با 240 واحد ECTS (4 سال) ارائه می کند. برنامه های در دسترس دانشگاه هلسینکی در مقطع لیسانس به شرح ذیل است:

علوم کشاورزی کشاورزی، محیط زیست و اقتصاد منابع علوم جوی شیمی و علوم مولکولی
علوم کامپیوتر جوامع معاصر علوم داده اکولوژی و زیست شناسی تکاملی
اقتصاد مطالعات انگلیسی تغییرات محیطی و پایداری جهان مطالعات اروپا و اسکاندیناوی
مطالعات غذایی علوم جنگل ژنتیک زمین شناسی
سیاست جهانی و ارتباطات تغذیه و رفتار مرتبط با غذ ا برخورد بین فرهنگی حقوق بازرگانی بین المللی
انفورماتیک علوم زیست زبان شناسی ریاضیات و آمار میکروبیولوژی
علوم اعصاب فیزیک ذره و علوم اختر فیزیک زیست شناسی مطالعات روسی
برنامه ریزی شهری پزشکی روشهای نظری و محاسباتی زیست شناسی

شرایط تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی دارای شرایط پذیرش خاص خود می باشد. در این زمینه ابتدا شما باید به مهلت های زمانی اخذ پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه توجه نمائید. درخواست برای مدرسه تابستانی هلسینکی نزدیک 17 ژوئن 2019 است اما، دانشجویان دانشگاه هلسینکی ممکن است تا 19 جولای 2019 نیز درخواست خود را ارائه نمایند. متقاضیان دوره های فوق لیسانس از 3 دسامبر 2019 تا 10 ژانویه 2020 فرصت پذیرش دارند.

متقاضیان لیسانس به زبان انگلیسی باید در جریان باشند که تحصیل رایگان در فنلاند، منوط به دریافت مدرک زبان فنلاندی می باشد. علاوه بر مدرک زبان فنلاندی، قبولی در آزمون ورودی نیز جزو پیش شرط های تحصیل در دانشگاه هلسینکی است. پس پذیرش متقاضیان  مبتنی بر نمرات اخذ شده در آزمون ورودی فنلاند RP یا DIA به زبان فنلاندی  یا آزمون IB یا EB می باشد. اگر شما شرایط شرکت در هیچکدامیک از آزمون های مذکور را نداشتید، پذیرش شما بر پایه نتایج آزمون موضوعه SAT در ریاضیات و فیزیک یا شیمی خواهد بود. اما زمان پذیرش دانشجویان لیسانس از 3 دسامبر 2019 تا 10 ژانویه 2020 می باشد.

دوره های پذیرش دکترا نیز 17-3 سپتامبر 2019 و 9-5 نوامبر 2019 می باشد. اما برای اخذ پذیرش از این دانشگاه، دانشجویان باید مدارک مورد نیاز زیر را تهیه و آن را برای اخذ نامه پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی فنلاند به این دانشگاه ارسال نمایند.

مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه هلسینکی عبارتند از:

 • کپی مدرک دیپلم متوسطه
 • کپی ریزنمرات تحصیلی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • 2 توصیه نامه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی با شرایط زیر:
آزمون زبان حداقل نمره
آزمون IELTS 6.5 (حداقل نمره 6.0 برای بخش رایتینگ)
آزمون TOEGL iBT 92 ( حداقل نمره 22 برای بخش رایتینگ)

شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

پس از دریافت دعوت نامه از سوی دانشگاه هلسینکی فنلاند، متقاضیان باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند یا همان ویزای اقامتی خود اقدام نمایند. ویزای اقامت فنلاند در واقع به منزله ویزای تحصیلی این کشور است و اعتبار این نوع ویزا تا 1 سال می باشد. به منظور اخذ ویزای مذکور، متقاضیان باید مدارک لازم زیر به سفارت فنلاند تحویل دهند:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • دعوت نامه دانشگاهی
 • پاسپورت معتبر بین المللی
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • مدرک اثبات تمکن مالی کافی
 • بیمه سلامت معتبر
 • رسید پرداخت هزینه ثبت نام در حدود €300 (یورو)

اگر شما نیز قصد تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند را دارید ولی اطلاعی از شرایط اخذ پذیرش و اعزام دانشجو به کشور فنلاند را ندارید، توصیه می شود که در این زمینه حتما از طریق مشاوره های رایگان تلفنی و حضوری با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *