مهاجرت به کشور ایتالیا

دانشگاه پادوا Padova ایتالیا

یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های کشور ایتالیا دانشگاه پادوا Padova ایتالیا است. این دانشگاه در شهر پادوا موقعیت دارد که در سال 1222 تأسیس گردید و در ابتدا تنها بعنوان مدرسه­ی حقوق آغازی بکار نمود. این دانشگاه به مرور توسعه یافت و هم اکنون 32 دانشکده زیر نظر این دانشگاه مشغول به فعالیت می­باشد. دانشگاه پادوا سالانه دانشجویان زیادی را پذیرش می­نماید و در حال حاضر این دانشگاه پذیرای 60000 دانشجو می­باشد. ناگفته نماند این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی در ایتالیا محسوب  می­شود که به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاش است تا بهترین دانشگاه های جهان را به دانشجویان معرفی نمایند.

پادوای ایتالیا یکی از قدیمی ترین شهرهای ایتالیا است که به شهر دانشجویی معروف است. علاوه بر این شهر پادوا شهری توریستی نیز محسوب می­شود و گردشگران زیادی در هر ساله از این شهر بازدید می­نمایند. دانشگاه پادوا یکی از معتبرترین دانشگاه های ایتالیا است که مورد تأیید وزارت علوم ایران می­باشد. تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می­گردد و همین موضوع باعث علاقمندی بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه می­باشد. دانشجویان می­توانند در 39 برنامه تحقیقاتی در این دانشگاه تا مقطع دکترا را به تحصیل بپردازند.

آموزش در دانشگاه پادوا Padova ایتالیا

این دانشگاه به روزترین متدهای آموزشی را به دانشجویان ارائه می­نماید. بطوریکه با هر ساله با توجه به نیازهای بازارهای کاری دروس رشته های مختلف را بروزرسانی می­نماید. همچنین دانشجویان می­توانند در دانشکده های مختلف این دانشگاه در رشته های مختلف تحصیلی به ادامه تحصیل بپردازند. امکان تحصیل در برنامه های تخصصی و حرفه ای برای دانشجویان وجود دارد. این دانشگاه راههای ارتباطی بسیاری را با شرکت ها و دیگر نهاد ها ایجاد نموده است تاذاز این طریق دانشجویان بتوانند با استفاده از تجارب آنها به مهارت های حرفه ای دست یابند. برنامه های کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا نیز در دانشگاه پادوا Padova ایتالیا ارائه می­گردد. از مهمترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه می­توان به رشته های تجارت و مدیریت- پزشکی و سلامتی- مهندسی و تکنولوژی- علوم کامپیوتر و آی تی اشاره نمود.

امکانات دانشگاه پادوا Padova

دانشگاه پادوا امکانات بسیار پیشرفته ای را در اختیار دانشجویان قرار داده است. این دانشگاه به کتابخانه­ی بزرگی مجهز است که شامل 2 میلیون کتاب است. همچنین سالن های مطالعه بزرگی را جهت مطالعه دانشجویان ایجاد نموده است. از دیگر امکانات این دانشگاه سالن های ورزشی- آزمایشگاه های مجهز به تجهیزات مدرن و پیشرفته می­باشد. هم اکنون این دانشگاه توانسته رتبه 151 را در میان دانشگاهای جهان اخذ نماید.

رنکینگ دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا  از بهترین و معتبرترین دانشگاه های ایتالیا می­باشد. مدارک ارائه شده از سوی این دانشگاه در تمامی کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه دارای رتبه 151 در میان دانشگاه های جهان است و هر یک از دانشکده های دانشگاه پادوا توانسته اند رتبه های جداگانه و بالایی را بخود اختصاص دهند. بطوریکه دانشکده علوم کشاورزی رتبه 75- دانشکده زیست شناسی 121- دانشکده مهندسی رتبه 80- دانشکده علوم اعصاب و رفتار رتبه164 را کسب نموده است. همانطور که بیان نمودیم تحصیل در رشته های مختلف در این دانشگاه امکان پذیر است. بعنوان مثال دانشجویان در دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی می­توانند در رشته های مراقبت از حیوانات- علوم روانشناختی و روانشناسی و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های علوم جنگل شناسی- غذاها و مشروبات ایتالیایی- کشاورزی پایدار و بیوتکنولوژی به تحصیل بپردازند.

چگونگی پذیرش در دانشگاه پادوا Padova ایتالیا

علاقمندانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، می­توانند ابتدا با ارائه درخواست پذیرش و مدارک خود به این دانشگاه موافقتنامه تحصیلی اخذ و سپس جهت مهاجرت به ایتالیا اقدامات لازم را انجام دهند. بدین منظور ارائه مدارک زیر به این دانشگاه لازم و ضروری است:

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه بصورت آنلاین
 • ارائه رزومه تحصیلی به زبان انگلیسی
 • پاسپورت معتبر و مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه یک نسخه کپی از مدارک تحصیلی قبلی. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و جهت ادامه تحصیل در مقطعع کارشناسی ارشد مدارک مقطع کارشناسی الزامی است.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل
 • تحصیل در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و ایتالیای امکانپذیر است. دانشجویانی که علاقمند به تحصیل به زبان ایتالیایی هستند باید دارای مدرک زبان ایتالیایی با حداقل سطح B و یا بالاتر باشند.

هزینه تحصیل در دانشگاه پادوا Padova ایتالیا

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا بصورت رایگان نمی­باشد و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور باید شهریه پرداخت نمایند. هزینه های تحصیل در دانشگاه پادوا Padova ایتالیا در مقاطع و رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است. بطوریکه هزینه تحصیل در دوره های آموزش از راه دور این دانشگاه 1858 یورو در سال و تحصیل در برنامه های داروهای دامپزشکی و زمین شناسی 2710 یورو در سال تخمین زده شده است.  دانشجویان مقطع دکترا در این دانشگاه سالانه مبلغ ثابتی برابر با 18500 یورو در سال به این دانشگاه پرداخت می­نمایند. البته بسته به شرایط و ضعیت مالی دانشجویان امکان کاهش این مقدار هزینه برای برخی از دانشجویان وجود دارد.

مزایای تحصیل در دانشگاه پادوا Padova ایتالیا

با توجه به مزایای تحصیل در دانشگاه پادوا دانشجویان زیادی تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می­نمایند. از جمله مهترین مزایا و امتیازات تحصیل در این دانشگاه عبارتند از:

 • ارائه رشته های بسیار متنوع و به روز
 • برخورداری از بهترین کیفیت های آموزشی
 • دانشگاهی پیشرو در زمینه تحقیقات علمی
 • کسب بالاترین رتبه در زمینه رضایت دانشجویی بطوریکه در از هر 10 دانشجو در این دانشگاه 9 نفر رضایت کامل از تحصیل و کیفیت های آموزشی در این دانشگاه را بیان نموده اند.
 • شهریه های مناسب ( شهریه های تحصیلی که این دانشگاه از دانشجویان دریافت می­نماید از دیگر دانشگاه های اروپایی بسیار مناسب تر می­باشد)
 • موقعیت بسیار مناسب دانشگاه پادوا
 • پادوا شهری دانشجویی

ناگفته نماند شخصیت های برجسته ها زیادی نیز در دانشگاه پادوا Padova ایتالیا تحصیلات خود را به اتمام رسانیده اند. از این میان می­توان گالیله- ویلیام هاروی- آندریا واسلیو را نام برد. همچنین نخستین زنی که توانست در جهان مدرک دکتری خود را اخذ نماید ( النا کورنارو) نیز در این دانشگاه تحصیلات خود را به پایانن رسانیده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب آماده یاری رساندن به تمامی علاقمندان مهاجرت به دیگر کشورها می­باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *