مهاجرت به کشور کانادا

درآمد مهندسین در کانادا

درآمد مهندسین در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد و متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا انتهای این مقاله به متقاضیان عزیز اطلاعات کافی درباره شرایط کار مهندسین در کشور کانادا و همچنین درآمد مهندسین در کانادا ارائه خواهند داد. کشور کانادا از پیشرفته ترین کشور های دنیا می باشد که از لحاظ اقتصادی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. در کشور کانادا، دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند در دانشگاه های معتبر این کشور مشغول به تحصیل شوند و در زمینه های مختلف از جمله پزشکی، مهندسی، هنری و سایر موارد مدرک تحصیلی خود را کسب کنند.

کشور کانادا در بخش شمالی قاره آمریکا قرار گرفته است و هر ساله مهاجران و متقاضیان زیادی برای تحصیل، سرمایه گذاری، اشتغال، ازدواج، تاسیس کمپانی و کارآفرینی به این کشور مهاجرت می کنند. متقاضیانی که قصد ورود به خاک کشور کانادا را دارند می بایست اقدام به کسب ویزای این کشور کنند.

شرایط کار مهندسین در کشور کانادا

شرایط و بازار کار برای مهندسین در کشور کانادا بسیار مطلوب می باشد و هر ساله مهندسین زیادی برای مشغول به کار شدن در کشور کانادا به این کشور مهاجرت می کنند. به طور کلی، بهترین زمینه های کار در بخش مهندسی در کشور کانادا به چند بخش تقسیم می شوند:

  • Electrical Engineer
  • Mechanical Engineer
  • Software Engineer
  • Biomedical Engineer
  • Civil Engineer
  • Geotechnical Engineer
  • Mining Engineer

افرادی که در کشور کانادا به عنوان مهندس مشغول به کار می شوند، می توانند از درآمد بسیار بالا و همچنین امکانات مختلف بهره مند شوند. در کشور کانادا متقاضیان می توانند با تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های این کشور مدرک تحصیلی مهندسی خود را در زمینه مورد علاقه کسب کنند و سپس جهت مشغول به کار شدن در سازمان ها و کمپانی های مختلف اقدام به کاریابی کنند. با همراه باشید تا با درآمد مهندسین در کانادا و زمینه های فعالیت مهندسین در این کشور آشنا شوید.

بررسی درآمد مهندسین برق در کانادا

پر طرفدار ترین رشته مهندسی در کشور کانادا مهندسی برق در زمینه های مختلف می باشد. فعالیت اصلی مهندسین در کشور کانادا در زمینه های طراحی، توسعه، حفاظت، تولید، بررسی و آزمایش وسایل برقی می باشد. مهندسین برق می توانند مکانیک و برق را با یکدیگر ترکیب کنند و یک وسیله برقی جدید بسازند. در دانشگاه های کشور کانادا دوره های تحصیلی رشته مهندسی برق در اکثر موارد به همراه رشته مهندسی کامپیوتر به دانشجویان ارائه می شوند. داشتن تجربه کافی و همچنین دانش مورد نیاز جهت حضور در پروژه های مهندسی مختلف در سازمان های گوناگون و اعمال اصول صحیح و درست در تمامی پروژه های مهندسی در زمینه های مختلف برقی و کامپیوتری از مهم ترین موارد جهت مشغول به کار شدن به عنوان مهندس برق در کشور کانادا می باشند.

درآمد مهندسین در کانادا در بخش مهندسی برق به صورت زیر می باشد:

تجربه کاری درآمد سالانه
کم تر از یک سال $57.000
یک الی چهار سال $62.000
پنج الی نه سال $78.000
ده الی نوزده سال $90.000
بیش از بیست سال $98.000

Mechanical Engineer

مهندسین مکانیک با در نظر گرفتن اصول فیزیک و مکانیک دستگاه ها و وسایل مکانیکی را تعمیر، تولید، نگهداری، توسعه و طراحی می کنند. مهندسی مکانیک نیز یکی از بهترین زمینه های شغلی در کشور کانادا به شمار می رود که درآمد بسیار بالایی دارد. مهندسین مکانیک در کشور کانادا می توانند در رشته ها و صنایع مختلف از جمله صنعت نفت، معدن و سایر موارد مشغول به کار شوند. درآمد مهندسین در کانادا در بخش مکانیک نیز بستگی به سابقه کاری و مدرک تحصیلی دارد اما به طور کلی درآمد یک مهندس مکانیک در کشور کانادا از 48.000$ (دلار) الی 94.000$ (دلار) در سال (22$ الی 24$ (دلار) در ساعت) می باشد.

برای مطلع شدن از شرایط کار مهندسی برق در کشور کانادا می توانید به مقاله کار برای مهندسین برق در کاناداس مراجعه کنید.

Software Engineer

اگر رویای کار کردن در کمپانی های بزرگی چون اپل و مایکروسافت را دارید و به فکر مهاجرت به کشور کانادا نیز هستید، می توانید با کسب مدرک مهندسی نرم افزار در کشور کانادا به عنوان یک مهندس نرم افزار مشغول به کار شوید. به طور کلی، صنعت فناوری و تکنولوژی شرایط بسیار مطلوبی در جهان و کشور های پیشرفته دارد و همواره در حال پیشرفت و نوآوری می باشد. به همین دلیل، مهندسین نرم افزار نیز درآمد بسیار بالایی دارند. میانگین درآمد یک مهندس نرم افزار در کشور کانادا 90.000$ (دلار) در سال می باشد؛ اما متقاضیان این رشته کاری می توانند از 48.000$ (دلار) الی 153.000$ (دلار) در سال درآمد داشته باشند.

Biomedical Engineer

جمعیت کشور کانادا به سرعت در حال پیر شدن می باشد؛ به همین دلیل تقاضای برای متخصصان و مهندسین زیست پزشکی برای کمک به جمعیت سالمندان و فعالیت در بخش های مختلف پزشک نیز در حال افزایش می باشد. فعالیت اصلی مهندسی زیست پزشکی در بخش های توسعه امکانات و تجهیزات امکانات پزشکی و کمک به جامعه سالمندان و افرادی که بیماری خاص دارند می باشد. مهندسی زیست پزشکی می توانند با تولید، طراحی، بررسی و توسعه فناوری های پزشکی جان صد ها نفر را نجات دهند. درآمد مهندسین زیست پزشکی از 43$ (دلار) الی 69$ (دلار) در ساعت می باشد؛ اما به طور کلی این افراد می توانند از 56.000$ (دلار) الی 186.000$ (دلار) در سال درآمد داشته باشند.

درآمد مهندسین عمران در کشور کانادا

فعالیت اصلی مهندسین عمران در کشور کانادا در زمینه طراحی، برنامه ریزی و مدیریت پروژه های مختلف زیر ساختی و همچنین حفاظت از سازه های قدیمی و آثار باستانی می باشد. شغل مهندسی عمران نیز در حال توسعه می باشد؛ زیرا با گذر زمان، نیاز به تعمیر سازه های قدیمی بیشتر می شود و همزمان از سال ساخت سازه های مختلف می گذرد. به طور میانگین، یک مهندس عمران در کشور کانادا می تواند 68.000$ در سال درآمد داشته باشد. همچنین پایین ترین میزان درآمد یک مهندس عمران در کانادا 37.000$ در سال و بالا ترین میزان درآمد یک مهندس عمران در کانادا 116.000$ در سال می باشد.

Geotechnical Engineer

شغل مهندسی ژئوتکنیک یکی از شغل های در حال پیشرفت و توسعه می باشد که پیش بینی می شود تا چند آینده رشد چشمگیری خواهد داشت. فعالیت مهندسین مکانیک در زمینه های طراحی و ساخت پایه، ساختمان، راه های مختلف، تونل ها و سایر موارد مرتبط می باشد. بر خلاف سایر رشته های مهندسی، متقاضیان این رشته می توانند تنها با کسب مدرک لیسانس مهندسی ژئوتکنیک می توانند مشغول به کار شوند. درآمد مهندسین ژئوتکنیک از 51.000$ (دلار) الی 144.000$ (دلار) در سال می باشد و لازم به ذکر است که تجربه و سابقه کار متقاضیان این کار در میزان درآمد تاثیر بسیار زیادی دارد.

Mining Engineer

مهندسی معدن به سرعت در حال رشد می باشد و تعداد کارکنانی که در این زمینه مشغول به کار می شوند نیز به سرعت در حال افزایش می باشد. متقاضیان می توانند با ارائه مدرک تحصیلی معتبر دانشگاهی (کارشناسی ارشد و دکترا) در کشور کانادا به عنوان یک مهندس معدن مشغول به کار شوند و از 98.000$ (دلار) الی 135.000$ (دلار) در سال درآمد داشته باشند.

هموطنان عزیز می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از هزینه ها، روش ها و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا به صورت کامل مطلع شوید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *