دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسیه

نقد و بررسی بحث جنجالی ازدواج با دختران روسی . بایدها و نبایدها در ازدواج با دختران روسی ، هدف روسای کشورها از طرح این مسائل ، بحث حقوقی ازدواج باخارجیان ، تابعیت واقامت در ازدواج با دختران روسی ، درستی یا نادرستی ازدواج با دختران روسی ، معیارهای ازدواج با دختران روسی ،دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسیه ای از خبرهای جنجال بر انگیزی است که اخیرا مطالبی در مورد آن منتشر شده است و شایعات زیادی در مورد آن شنیده می شود.

تابعیت و اقامت

تابعیت و اقامت از جمله مسایلی هستند که در حقوق بین الملل خصوصی طرح شده اند و نظریات مختلفی در این مورد وجود دارد و از مباحث پایه ای در علم حقوق بین الملل به شمار می روند و در واقع مراد از واژه اقامت به معنی اعم ساکن شدن و در محلی مقیم شدن می باشد و واژه اقامت به معنی اخص به معنی داشتن اجازه از سوی دولت یک کشور برای سکونت در آن است که معنای اخیر رواج بیشتری در بین مردم دارد اما مراد از واژه تابعیت به معنی اعم فرمانبرداری و پیروی کردن است و به معنی اخص تابعیت دارای تعریف دیگری نیز هست که در ادامه عنوان می گردد .

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با  داشتن حقوقدانان خبره و برجسته در زمینه تمام مسایل حقوق داخلی و حقوق بین المللی مشاوره تخصصی ارائه می کند و با ارائه خدمات کامل در زمینه تمام مسایل حقوقی در خدمت هم میهنان عزیز می باشد.

کشور روسیه هم اخیرا مطلبی را در مورد اعطای تابعیت بر اثر ازدواج با دختران روسیه  با اعطای ۱۵,۰۰۰$واعطای تابعیت به مردخارجی طرح کرده و علی الظاهر قانونی را جهت این موضوع در دست تصویب دارد، که به کسانی که با دختران روسی ازدواج کنند تابعیت روسیه اعطا کند و در کنار آن مبلغ پانزده هزار دلار امریکا نیز به زوج بدهند.

نکاتی در این باره

طرح مساله فوق در پارلمان کشور روسیه منجر به این شد که انتقادات بسیار زیادی از جانب اتباع این کشور متوجه دولت روسیه گردد چرا که روسها این امر را به منزله توهین به خود قلمداد می کنند.

از طرفی سیل زیادی از جوانان راجع به این مساله کنجکاو شده و دائما راجع به آن تحقیق می نمایند تا احیانا برای دریافت مبلغ فوق همسر روسی اختیار کنند.

اما اینکه آیا تحقق این امر یعنی اعطای تابعیت از طریق ازدواج با دختران روسیه تا چه حد امکان پذیر است جای تامل و تحقیق بسیار دارد.

چرا که گاها مشاهده می گردد کشورها با انگیزه هایی خاص همچون کسب شهرت و آوازه و جلب توجه در سطح بین الملل برای خود اقدام به طرح چنین مسائلی می نمایند و اقدام آنها صرفا جنبه تبلیغاتی دارد. و در بسیاری از موارد انگیزه های سیاسی این امر کاملا مشهود است.

حال آنکه عده ای معتقدند مسایل این چنینی نباید معیار تصمیم گیری های جوانان جهت امر مهمی همچون مساله ازدواج گیرد و تصمیمات شتاب زده و از سر هیجانات موقت منطقی به نظر نمی رسد و ممکن است تبعات منفی و جبران ناپذیری را باخود به همراه داشته باشد.

چرا که ممکن است عده ای با وعده های پوچ و میان تهی و فقط به قصد دریافت میلغی پول اقدام به مهاجرت به روسیه نمایند اما در مقابل دریافت این وجه بهای سنگینی همچون عمر گرانبهای خود را خواهند پرداخت و البته پر واضح است که گوهر گرانبهای وجود ایشان ارزش به مراتب بیشتری دارد.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت طرق مختلفی دارد و از راههای بسیار زیادی مقدور خواهد بود و تصمیم گیری در این مورد داشتن معلومات و دانشی تخصصی را ایجاب می کند.

یکی از این راه ها مهاجرت کاری می باشد و کسانی که رزومه مناسبی داشته باشند می توانند از طریق کار مهاجرت نمایند تا از این مسیر همراه با مهاجرت خود کسب سود هم داشته باشند.

این راه یکی از جایگزین های مناسب جهت کسانی است که به علت دریافت مبلغ پانزده هزار دلاری قصد مهاجرت کردن دارند. البته شایان ذکر است که تا این جا این خبر فقط در حد یک شایعه می باشد و بر حسب تجربه می توان گفت شایعاتی که مطابق میل مردم باشد قدرت نفوذ بیشتری در باورهای افراد دارند

حال آنکه این مبلغ یعنی پانزده هزار دلار می تواند فقط با سه تا چهار ماه کار کردن در یک کشور اروپایی با شرایط عالی کاری به دست آید و اگر کسی که بتواند مهاجرت کاری داشته باشد ابتدای امر جواز اقامت موقت در کشور مقصد را اکتساب خواهد نمود و پس از مدتی می تواند این اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل نماید.

اگر شخص قصد آن را که داشته باشد که تابعیت کشوری را نیز به دست آورد می تواند بعد از چند سال کار کردن یا تحصیل در آن کشور نیز درخواست اخذ تابعیت مطرح نماید و کشور ها بر اساس قوانینی که به فراخور زمان و مکان راجع به اعطای تابعیت وضع می نمایند به شخص متقاضی تابعیت اعطا خواهند نمود.

همانطور که ملاحظه می شود و در سطور فوق شرح مختصری ارائه گردید راه های متفاوتی جهت متقاضیان مهاجرت وجود دارد و این نشان میدهد که نباید افراد براساس شنیده ها و شایعات صرف راجع به اعطای تابعیت از طریق ازدواج با دختران روسیه تصمیم گیری نمایند.

مشکلات انتخاب روش ازدواج

حال آنکه با یک محاسبه ساده محرز می گردد هزینه های سفر به روسیه و داشتن اقامت موقت در این کشور تا پیدا کردن یک گزینه مناسب جهت ازدواج ممکن است بیشتر از مبلغ پیشنهادی پانزده هزار دلاری باشد و تصمیم گیری و اقدام بر اساس این مورد معقول نمی باشد. این نمونه فقط یکی از ابعاد تصمیم گیری در مورد شایعه ازدواج با دختران روسیه و اعطای تابعیت بر اثر ازدواج با دختران روسیه می باشد.

متاسفانه در تماسهای مکرر جمعی از جوانان و هم میهنان عزیزمان طی روزهای اخیر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  مشاهده گردید که عده زیادی خواهان کسب اطلاعات در مورد اعطای تابعیت بر اثر ازدواج با دختران روسیه و اقدام در این مورد هستند که این مساله جای تامل بسیار دارد و این طرز فکر رایج بسیار نگران کننده می باشد

بهتر آن است که از شتاب زدگی در اخذ چنین تصمیماتی پرهیز گردد و حتما با متخصصین امر و مشاورین حاذق راجع به امر مهاجرت و مسایل حقوق بین الملل مشاوره گردد تا از عواقب ناگوار گرفتن تصمیمات هیجانی جلوگیری شود

شما می توانید همه روزه با تماس تلفنی با مشاورین زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره رایگان با ایشان بهره مند گردید تا شما را از قوانین روز و در سطح بین المللی مطلع نمایند و بهترین راه را جهت مهاجرت با توجه به شرایط خودتان به شما معرفی نمایند.

 

توسط | ۱۳۹۸-۲-۲۵ ۱۷:۵۸:۴۰ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۸|روسیه|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567