مهاجرت به کشور آمریکا

دوره های وکالت در آمریکا

ایالات متحده آمریکا دارای یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی جهان می باشد که دانشگاه های معتبر و دانشجوهای ممتازی در تمام رشته های تحصیلی دارد. تحصیل در دوره های وکالت در آمریکا برای آن دسته از دانشجویان محترم که به رشته حقوق علاقه  مند هستند انتخاب فوق العاده ای می باشد. آینده شغلی تضمین شده و درآمد کم  نظیر وکلا در کشور آمریکا دلایلی است که روز به روز بر تعداد متقاضیان تحصیل حقوق در آمریکا می افزاید.

بر خلاف شرایط ورود به رشته حقوق در ایران که پس از اخذ مدرک دیپلم تمام دانشجویان می توانند مستقیماً وارد رشته مورد نظر خود شوند، کشور آمریکا اخذ مدرک وکالت با اخذ لیسانس حقوق تفاوت هایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تنظیم شده است.

تحصیل دوره های وکالت در آمریکا

برای ورود به دانشکده های حقوق در کشور آمریکا باید حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی در این کشور داشته باشید. پس از گذراندن این دو سال تحصیلی متقاضیان ورود به دانشگاه های حقوق آمریکا می توانند در آزمون های ورودی این دانشگاه ها شرکت کنند. پس از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های حقوق که به اختصار LSAT نامیده می شود متقاضیان می توانند وارد دانشگاه های حقوق آمریکا بشوند. پس از ورود به دانشگاه های حقوق متقاضیان باید حداقل 3 تا 4 سال در رشته حقوق تحصیل نمایند.

هنگامی که مدرک لیسانس L.L.B را دریافت کنید باید به عنوان کارآموز در یک شرکت حقوقی به مدت حداقل یک سال زیر نظر وکلای مجرب به کار بپردازید. بر خلاف ایران که متقاضیان می توانند پس از اتمام دوره کارآموزی به وکالت بپردازند، در آمریکا پس از پایان این دوره باید در آزمون وکلا شرکت کنید. البته امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد L.L.M برای آن دسته از دانشجویانی که عجله ای برای شرکت در آزمون وکالت ندارند وجود دارد. برای تحصیل در دوره های وکالت در آمریکا لازم است که برای اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت این کشور درخواست دهید. حداقل نمره آیلتس متقاضیان برای شرکت در دوره های لیسانس حقوق در کشور آمریکا باید 7 و بالاتر باشد. در نظر داشته باشید که ارائه یک انگیزه نامه سطح بالا به دانشگاه بسیار می تواند در پذیرش درخواست شما موثر واقع شود.

ویزای تحصیلی برای دوره های وکالت در آمریکا

در کشور آمریکا در دوره کارشناسی 3 تا 4 سال و در دوره کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال تحصیل دانشجویان به طول می انجامد؛ در نتیجه اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت باید در نظر متقاضیان باشد. ویزاهای تحصیلی کشور آمریکا انواع مختلفی دارند که با نام های F-1 / J-1 / M-1 شناخته می شوند و در شرایط اخذ و مدت اعتبار با یکدیگر تفاوت دارند.

ویزای F-1: فرآیند اخذ این ویزا که ویزای غیر مهاجرتی آمریکا می باشد با تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه و شرکت در مصاحبه آغاز می شود. با استفاده از این ویزا دانشجویان می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار پاره وقت دانشجویی داشته باشند اما محدوده کار آن ها به محوطه دانشگاه محدود خواهد شد. برای اقامت همسر و فرزندان ویزای F-1 در آمریکا ویزای F-2 صادر می شود و با همین ویزا فرزندان متقاضی می توانند در مدارس آمریکا تحصیل کنند.

ویزای J-1: اخذ این ویزا که ویزای توریستی آمریکا می باشد برای اقامت های 18 ماه و کمتر است که البته در مقطع دکترا با رساله تا ۳ سال قابل تمدید است. برای همسر و فرزندان ویزای J-1 آمریکا ویزای J-2 صادر خواهد شد که اجازه اقامت موقت در این کشور را به آن ها خواهد داد.

ویزای M-1: آن دسته از دانشجویان که در دوره های کاری ثبت نام کرده اند با اخذ ویزای M-1 آمریکا می توانند در این کشور به کار بپردازند. همسر و فرزندان دارنده این ویزا برای اقامت در آمریکا ویزای M-2 دریافت خواهند کرد. توجه داشته باشید که اخذ این ویزا به تنهایی به متقاضیان اجازه کار در آمریکا را نخواهد داد و افراد باید از قبل در دوره های کاری ثبت نام کرده باشند.

درآمد وکلا در کشور آمریکا

جایگاه اجتماعی وکلا و استقلال مالی آن ها در کشور آمریکا به معنی واقعی کلمه مثال زدنی می باشد. شرایط کاری برای فارغ التحصیلان وکالت در کشور آمریکا به صورت کار در موسسات حقوقی و یا کار به صورت مستقل می باشد. طبق آخرین آمار که در سال 2018 منتشر شد بیش از %20 از وکلا در کشور آمریکا شرکت یا دفتر مخصوص خود را دارند و به صورت مستقل کار می کند.

به طور میانگین وکلایی که در موسسات حقوقی آمریکا مشغول به کار هستند سالانه 120000$ (دلار) و در بالاترین حد ممکن 170000$ (دلار) درآمد کسب می کنند. آن دسته از فارغ التحصیلان که اقدام به راه اندازی شرکت های شخصی و دفاتر شخصی می کنند تا 2 برابر میانگین ذکر شده فوق می توانند درآمد کسب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آمریکا آیا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *