شرایط تعیین وقت سفارت ایرلند

از جمله روش های رایج در سفارت های مختلف گرفتن زمان برای ارائه مدارک در سفارت ها می باشد. سفارت ایرلند یکی از این سفارت ها می باشد. روش های مختلفی برای گرفتن وقت سفارت ایرلند وجود دارد. دریافت ویزای ایرلند معمولا بین چند هفته طول می کشد. در اینجا به نکاتی راجع به اخذ وقت سفارت ایرلند و نکات مربوط به اخذ ویزا اشاره می کنیم.

درباره کشور ایرلند

کشور ایرلند در شمال غربی قاره اروپا قرار داشته و در حدود ۴٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور ایرلند شهر دوبلین می باشد. گاهی کشور ایرلند را با نام ایرلند جنوبی نام می برند تا با ایرلند شمالی که قسمتی از بریتانیا می باشد اشتباه گرفته نشود. کشور ایرلند با کشور هایی همچون ایرلند شمالی یا همان بریتانیا و با دریای ایرلند و اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. ایرلند در گذشته شامل قبایل و نواحی مختلفی می بود که این قبایل در کشور های همسایه نیز وجود داشتند. اکثریت مردم کشور ایرلند به زبان ایرلندی صحبت می کنند. البته مردم این کشور زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود می شناسند. کشور ایرلند با توجه به آب و هوای معتدلی که دارد در گذشته جنگل های انبوهی داشت که امروزه این مناطق جنگلی بسیار کمتر شده است. میانگین بارش در این کشور بسیار بالا می باشد. کشور ایرلند دارای فرهنگ و هنر بسیار غنی می باشد به طوری که چهار نفر از نویسندگان نوبل گرفته قرن بیستم در این کشور زاده شده اند. کشور ایرلند دارای شرایط اقتصادی و صنعتی مناسبی است. میانگین حقوقی در کشور ایرلند دارای میزان بالایی است که با توجه به هزینه های زندگی این میزان درآمد مناسب می باشد.

شرایط تعیین وقت سفارت ایرلند

آدرس سفارت ایرلند در ایران

خوشبختانه کشور ایرلند در ایران دارای سفارت بوده و در صورت اخذ انواع دعوتنامه با گرفتن وقت سفارت ایرلند به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. البته با توجه به شرایط نامناسب روابط دیپلماتیک ایران و ایرلند این کشور کمی به سختی ویزا برای ایرانیان صادر می کند که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهبود روابط بین این دو کشور باشیم.

 • آدرس سفارت ایرلند در تهران:  فرمانیه-کامرانیه شمالی-بن بست ناهید-پلاک ۸
 • تلفن تماس سفارت ایرلند در تهران:  ۰۲۱۲۲۲۹۷۹۱۸

وقت سفارت ایرلند

کشور ایرلند با توجه به داشتن سفارت در ایران دارای شرایط ویزا دهی مناسبی می باشد. شما می توانید با مراجعه حضوری یا به صورت آنلاین فرم مربوط به اخذ ویزای کشور ایرلند را دریافت کنید. سعی کنید در هنگام مراجعه حضوری در سفارت لباس مرتب و رسمی بپوشید. سعی کنید به صورت رسمی صحبت کرده و از خنده های بلند و نابه جا پرهیز کنید.

مدارک مورد نیاز تعیین وقت سفارت

برای اخذ وقت سفارت ایرلند و ارائه مدارک مورد نیاز باید به صورت حضوری به نزدیک ترین سفارت این کشور بروید. در حالت کلی مدارکی که برای تمامی حالت های ویزا وجود دارد در زیر ارائه شده است. البته برای ویزا های تخصصی مدارک مورد نیاز با توجه به ویزا درخواستی نیز باید ارائه گردد.

 • تکمیل فرم در خواست ویزا امضا شده به همراه کپی(این فرم را می توانید به صورت اینترنتی دریافت کنید)
 • هدف سفر خود به ایرلند را در نامه ای تشریح کرده به سفارت بدهید
 • چند قطعه عکس برای گذرنامه
 • گذرنامه باید حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد و کپی از تمامی صفحات آن را داشته باشید
 • اصل شناسنامه و کپی آن به صورت ترجمه شده
 • اصل سند ازدواج و کپی آن به صورت ترجمه شده
 • اصل و کپی شناسنامه فرزندان به صورت ترجمه شده
 • برنامه سفر و دلیل سفر به ایرلند (مکان های مورد نظر برای بازدید)
 • مدارکی دال بر توانایی مالی که برای کشور ایرلند
 • رزرو هتل برای کل مدت زمان اقامت و یا در دعوتنامه خانوادگی آدرس خانه میزبان
 • رزرو بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه مدرک دال بر رابطه فرد متقاضی با ایران (سند ماکیت خانه و یا مغازه )
 • اصل و کپی مدارک ذیل نیز باید ارائه شود تا در هنگام تحویل درخواست اصالت هر کدام بررسی شده و اصل آن بازگردانده شود.
 • اصل دعوتنامه باید به همراه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مورد نظر به مامور چک ویزا ارائه شود.

مدارک مربوط به وضعیت کاری در ایران: این مورد برای شغل های مختلف متفاوت است. در اینجا به تعدادی از شغل ها و مدارک مورد نیاز اشاره شده است.

دریافت وقت سفارت ایرلند

یکی از مهمترین نکات در اخذ ویزا، تعیین وقت قبلی برای دریافت ویزا می باشد. شما می توانید برای اخذ وقت سفارت کشور ایرلند فرم مربوط را با دقت پر کنید. در انتها به یکی از آژانس های هواپیمایی مراجعه کرده  و کد خاصی را به شما ارائه می دهد. شما با پرینت این فرم و امضا کردن آن می توانید با ارائه مدارک لازم به سفارت ایرلند رفته و نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنید.

دریافت وقت سفارت ایرلند برای انواع ویزاها

همانطور که راجع به نحوه اخذ وقت سفارت صحبت شد، ویزا های این کشور برای افراد مختلف متفاوت می باشد. شما می توانید با داشتن ویزای ایرلند می توانید فعالیت لازم خود را در مدت اعتبار گذرنامه انجام دهید و در صورت نیاز تمدید کنید. اخذ وقت سفارت متناسب با  توجه به افراد مختلف که شامل وقت سفارت ایرلند برای گردشگران، وقت سفارت برای کارجویان، وقت سفارت برای تاجران، وقت سفارت فوری ایرلند برای محصلان و وقت سفارت برای خویشاوندان می باشد متفاوت است.

دریافت وقت سفارت ایرلند برای ویزای تحصیلی

ادامه تحصیل در کشور ایرلند یکی از مواردی است که بسیاری از دنشجویان به دنبال آن هستنند. محصلان و افرادی که دارای مدارک تحصیلی معتبر از موسسات مربوطه هستند نیز می توانند برای ادامه تحصیلات و یا همکاری در پروژه های پژوهشی به کشور ایرلند  سفر کنند. شرکت ها و دانشگاه های معتبر زیادی در کشور ایرلند  وجود دارد که امکان پذیرش این افراد را بالا می برد. قبل از اخذ وقت سفارت ایرلند افراد باید نامه پذیرش تحصیلی خود را با مهر و امضای دانشگاه یا شرکت مقصد به سفارت ایرلند  ارائه دهند. دانشجویان می توانند در صورت داشتن صلاحیت، از بورسیه های مختلف کشور ایرلند  نیز استفاده کنند. این افراد فقط در مدت تحصیل یا انجام کار های پژوهشی حق رفت و آمد به کشور ایرلند را دارند.

دریافت وقت سفارت ایرلند برای ویزای توریستی

از جمله موارد پر طرفدار در اخذ وقت سفارت تضمینی ایرلند  مربوط به گردشگران می باشد. گردشگران تور ایرلند می توانند به راحتی برای اخذ ویزای تفریحی و کوتاه مدت اقدام به اخذ وقت سفارت کرده و با ارائه مدارک لازم ویزای مورد نظر را دریافت کنند. اخذ وقت فوری سفارت ایرلند  برای گردشگران هم به صورت اینترنتی می باشد و افراد باید با مراجعه به سایت اشاره شده اقدام به اخذ زمان مناسب بکنند. با توجه به آب و هوای معتدل و جاذبه های گردشگری زیاد کشور ایرلند  یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران می باشد.

دریافت وقت سفارت ایرلند برای ویزای تجاری

تاجران از اصلی ترین مخاطبان اخذ وقت سفارت فوری ایرلند می باشند. این افراد با داشتن تجارت خاص و حضور فعال در صنعت ایرلند  می توانند در این کشور رفت و آمد بکنند. تاجران می توانند با استفاده از اجازه نامه شرکت یا ارگان مورد نظر اقدام به واردات یا صادرات کالا مورد نظر خود بکنند. مدارک مورد نیاز برای تاجران برای ارائه در سفارت در قسمت های بعد اشاره شده است. اخذ وقت سفارت ایرلند برای تاجران به نظر نسبت به سایر افراد کمی ساده تر می باشد. اخذ وقت سفارت برای تاجران نیز به صورت اینترنتی امکان پذیر است. توجه کنید در هنگام تکمیل فرم گزینه مربوط به تجارت را انتخاب کنید. مدت اعتبار ویزا تاجران متناسب با تجارت آن ها می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد.

دریافت وقت سفارت ایرلند برای ویزای کاری

با توجه به شرایط کاری مناسب کشور ایرلند یکی از مواردی که بسیاری از کارجویان به دنبال آن هستند ویزای کاری ایرلند می باشد. شما می توانید با مراجعه  به سایت  سفارت ایرلند در تهران یا سایر کشور ها اقدام به اخذ وقت سفارت کنید. وقت سفارت تضمینی ایرلند  برای ویزای کار با توجه به کمیاب بودن این ویزا بسیار سخت و دشوار می باشد. کارجویان توجه کنند که سیاست های اساسی هر کشور برای جذب کارگر بسیار سخت گیرانه می باشد. به طوریکه اولویت با جذب نیروی کار مقیم کشور ایرلند  می باشد. کسانی که تقاضای کار در کشور ایرلند  دارند باید با مدارک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط به سفارت ایرلند  مراجعه کنند. کارجویان باید با توجه به اخذ دعوتنامه و پذیرش کاری از کشور مقصد اقدام به اخذ وقت سفارت ایرلند  بکنند. این دعوتنامه می تواند هم به صورت پستی و هم به صورت اینترنتی به شخص مورد نظر ارسال شود.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت برای مشاغل مختلف

در این بخش به تفکیک شغل ها رداخته ایم و مدارک مورد نیاز هرکدام را برای شما شرح می دهیم.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت برای تاجران

 • اسناد شرکت
 • رسید پرداخت آخرین مالیات
 • گردش حساب ۶ماهه

مدارک مورد نیاز وقت سفارت برای افراد بازنشسته

 • حکم بازنشستگی
 • گردش حساب ۶ماهه

مدارک مورد نیاز وقت سفارت برای کارمندان

 • گواهی اشتغال به کار
 • فیش حقوقی
 • مدرک دال بر دارا بودن بیمه درمانی
 • گردش حساب ۶ ماهه بانک

مدارک مورد نیاز وقت سفارت برای افراد دارای کار آزاد

 • پروانه کسب (مغازه و …)
 • رسید پرداخت آخرین مالیات
 • گردش حساب ۶ماهه

تاثیر دعوتنامه ایرلند در تعیین وقت سفارت

یکی از موارد اخذ وقت سفارت ایرلند برای دعوتنامه های ارسالی از کشور ایرلند می باشد. دعوتنامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان و یا خانواده شما در کشور مقصد و یا ارگان و شرکتی خاص که قصد جذب شما را به عنوان نیروی کار دارد، به شما داده می شود. دعوتنامه در واقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای فرد مورد نظر ارسال می شود تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند. مطمئنا وجود دعوتنامه به هر شکل در تسریع و بهبود روند گرفتن ویزا به شما بسیار کمک خواهد کرد. دعوتنامه دارای انواع مختلفی است که هر یک برای هدف خاصی ارائه می شود.

مدت زمان مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت ایرلند

این مدت زمان با توجه به نوع کاربری و شرایط بررسی درخواست شما می تواند متفاوت باشد. به طور معممول بین دو هفته تا یک ماه زمان بررسی و تعیین وقت سفارت برای افراد متقاضی می باشد. اما این زمان ممکن است برای کسانی که برای تفریح به ایرلند سفر می کنند کمتر بوده و یا برای افرادی که برای کار و تحصیل به ایرلند سفر می کنند بیشتر شود.

هزینه تعیین وقت سفارت ایرلند

با توجه به حضور سفارت ایرلند در تهران خوشبختانه هزینه رفت و آمد برای ایرانیان بسیار کاهش می یابد. اما هزینه ویزا با توجه به ویزای درخواستی مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. برای برآورد هزینه قطعی سفارت ایرلند حتما به صورت حضوری اقدام کنید. مقدار دقیق هزینه هر ویزا متناسب با شرایط دیپلماتیک تعیین می شود. قبل اقدام به اخذ ویزا بهتری است ویزای کاری عمان و ویزای در جست و جوی کار اتریش را نیز بررسی نمائید.

نکات مهم در اخذ وقت سفارت تضمینی ایرلند

در فرآیند اخذ ویزای ایرلند نکات و مواردی است که با رعایت آن ها فرآیند اخذ ویزا تسریع می شود. اخذ وقت سفارت ایرلند معمولا به صورت اینترنتی انجام می گیرد.

 1. یک ماه قبل از عزیمت به ایرلند درخواست ویزا خود را بدهید تا شرایط برای سفر مهیا باشد
 2. رسید پرداختی هتل و بلیط هواپیما را بعد از پاسخ مثبت ویزا ارئه دهید
 3. مدتی است که سفارت ایرلند در ایران فرآیند ویزای آنلاین را راه اندازی کرده است.
 4. وقت داده شده برای مراجعه حضوری مختص شماست و قابل انتقال نمی باشد.
 5. تنها افراد کم سن و سال اجازه همراه داشتن در اتاق انتظار را دارند.

 

توسط | ۱۳۹۸-۴-۲ ۱۳:۴۵:۵۸ +۰۴:۳۰ شهریور ۳ام, ۱۳۹۷|ایرلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567