قوانین پناهندگی در انگلستان

چه موانعی می تواند برای پناهندگی در انگلستان مانع از اخذ اقامت شود؟ آیا قوانین پناهندگی در انگلستان در سال ۲۰۱۸ تغییر داشته است؟ در میان کشورهای عضو کنوانسیون ژنو بهترین خدمات برای پناهندگان را چه کشورهایی ارائه می دهند؟ طبق قوانین پناهندگی در انگلستان آیا می توانید بدون وکیل این پروسه را طی نمائید؟ چرا با وجود راه های قانونی برخی افراد از راه های غیرقانونی برای مهاجرت به انگلستان اقدام می نمایند؟

چنانچه می خواهید به عنوان یک پناهنده در انگلستان بمانید باید درخواست خود را در این باب به مراجع مشخص ارائه دهید.

در این میان اینکه یک شخص آیا از قوانین پناهندگی در انگلستان مطلع می باشد؟ باید گفت که در اکثر اوقات شاید بیش از نود درصد افرادی که می خواهند در انگلستان به عنوان یک پناهنده اقامت بگیرند از قوانین پناهندگی در انگلستان بی خبرند و همچنین مجبور هستند که در این مورد عمدتا با افرادی که صلاحیت انجام این پروسه ها را ندارند مشورت نمایند که می تواند این مسیر از را بیش از پیش دشوار نماید. در میان راههایی که برای مهاجرت وجود دارد دولت انگلستان هم راه های بسیار زیادی را برای اخذ اقامت بدون نیاز به پناهندگی در انگلستان را برای مهاجران ایراانی باز گذاشته است.

تعریف واژه پناهنده

در ابتدا با مفهوم واژه پناهنده آشنا شوید ، شخصی که کشور خود را ترک می نماید و در کشوری که عضو کنوانسیون ژنو بوده اعلام پناهندهگی می کند؛ پناهنده به کشور خود باز نمی گردد و در صورت بازگشت مورد آزار و اذیت قرار می گیرد که این می تواند به عنوان کامل کردن تعریف پناهنده باشد. حال قانون اداره مهاجرت انگلستان در مورد قوانین پناهنگی در انگلستان و شرایط مورد نیاز برای پناهندگی در انگلستان چنین می باشد.

در اولین قدم باید به اثبات برسد که شما در کشوری که زندگی می کنید جانتان در خطر می باشد و نمی توانید در آنجا بمانید و عواملی که می تواند اثبات گر این موضع باشند از این قبیلند:

نژاد، دین، ملیت، افکار سیاسی می توانند به صورت مستثیم از عوامل اصلی برای واجد شرایط بودن پناهندگی لحاظ گردد و هر چیز دیگری که به دلیل وضعیت اجتماعی ، فرهنگی ، مذهبی و یا سیاسی شما را در کشور خود تهدید کند حتی عواملی از قبیل مثلا جنسیت ، هویت جنسیتی یا گرایش جنسی نیز می تواند از عوامل واجد شرایط شدن به حساب آید.

قوانین پناهندگی در انگلستان

ابتدا می بایست که قوانین حاکم بر کشور درخواست کننده را در انگلستان در نظر گرفت.

درخواست شما ممکن لست مردود شود اگر:

 • شهروندی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید.
 • قبل از ورود به خاک انگلستان از یک کشور دیگر برای ورود به اتحادیه اروپا اقدام کرده اید و سپس خاک انگلستان وارد شده اید.

اعضای خانواده

پناهنده می تواند اعضای خانواده خود را در کنار خود داشته باشد همسر و فرزندان زیر هجده سال به عنوان همراه پناهنده پذیرفته می شوند و می تواند در کنار او باشند اما در مورد تقاضای پناهندگی به عنوان یک شخص مستقل رفتار می گردد.

مدارک مورد نیاز:

 • اسناد مسافرتی ( پاسپورت )
 • گواهی ثبت نام پلیس انگلستان
 • اسناد شناسایی مانند ارائه کارت شناسایی ، گواهی تولد و ازدواج یا مدارک تحصیلی
 • هرگونه مدرک دیگری که فکر می کنید می تواند کمک کند
 • مدارکی دال بر داشتن یک آدرس در انگلستان
 • اگر شما و همراهانتان در انگلیس سکونت دارید می بایست مدرکی برای اثبات با داشتن یک آدرس کامل ارائه نمائید
 • شما می بایست دقیق اثبات نمائید که در خانه خود زندگی می کنید یا به صورت اجاره اقامت دارید
 • با ارائه این موارد می توانید اثبات نمائید آدرس شما صحیح می باشد :
 • ارائه پرینت صورت حساب بانکی
 • اسناد املاک
 • برگه مالیاتی
 • اجاره نامه
 • اقامت با شخص دیگری

شما می بایست نامه ای ارائه نمائید که برای کمتر از سه ماه پیش باشد و در آن اثبات شود که شما دارای یک آدرس هستید درخواست پناهندگی در انگلستان / قوانین پناهندگی در انگلستانبرای ثبت درخواست پناهندگی خود با یک مامور اداره مهاجرت ملاقات خواهید داشت.

شما می توانید به محض ورود به خاک انگلستان درخواست پناهندگی نمائید. در ابتدا شما باید عکس بگیریداثر انگشت شوید در مصاحبه ای اعلام نمائید که که هستید و از کجا آمده اید.

از شما سوال می شود که چرا می خواهید در انگلستان پناهنده شوید و می توانید برای اثبات این موضوع مدارک کتبی ارائه نمائید.

در صورتی که شما و یا خانواده تان دارو مصرف می نمائید می بایست به مسئولین اطالع دهید. شما می توانید فردی که قرار است با شما مصاحبه کند را انتخاب نمائید مرد یا زن باشد که البته شاید در دسترس نباشد

پناهندگی در مرز انگلیس

شما باید از یک افسر نیروی مرزی درخواست پناهندگی کنید. درخواست شما پس از ثبت به شما نشان داده می شود و می توانید مترجم هم داشته باشید.

حضور در انگلستان

شما در انگلستان باشید می توانید با یک بازپرس پناهدگی ملاقات و درخواست خود را ارائه دهید

مدارک

 • اعلام همراهان ( همسر و فرزندانی که با شما اعلام پناهندگی می کنند.
 • در صورت عدم رزرو وقت مصاحبه شاید از پذیرش شما امتنا شود
 • نیازی به حضور شما برای اجازه زندگی روزمرگی نیست اما باید طبق قوانین پنادگی در انگلستان رفتار نمائید
 • برای سفر به شما کمک مالی نمی شود .

پس از درخواست اداره پلیس شما را بازداشت و محل های مشخص شده برای حضور و اقامت پناهندگان می مانید مگر اینکه از قبل در مرکز پناهنگی ثبت نام کرده باشید همچنین شما می توانید بازداشت نشوید و در کمپ نمانید اگر:

کودک باشید ، پیر و سالخورده باشید ، دارای خانواده و فرزند باشید ، باردار باشید و یا به عنوان یک قربانی قاچاق انسان باشید ، مدارکی برای اثبات شکنجه داشته باشید ، از یک بیماری جسمی و یا روحی رنج می برید که برای دیگران خطر دارید .

طبق قوانین پناهنگی در انگلستان شخص نمی تواند بدون هماهنگی قبلی در مراجع حاضر شود در اینصورت احتمال بازداشت او وجود دارد. باید شما منتظر بمانید تا جواب درخواست شما اعلام شود که این مدت شاید حداقل شش ماه طول بکشد و یا حتی بیشتر.

طبق قوانین پناهندگی در انگلستان شما می توانید با کمک یک وکیل امور مربوطه را پیگیری نمائید ، همچنین در ابتدای این مسیر اگر شما آشنایی با قوانین پناهندگی در انگلستان ندارید می توانید با مشاوره و راهنمایی وکلای مهاجرتی انگلستان از تمام راه های مهاجرت به انگلستان مطلع شده و همچنین از به روزترین قوانین پناهندگی در انگلستان باخبر شوید.

 

 

 

 

 


 

توسط | ۱۳۹۸-۲-۳۱ ۲۱:۴۶:۱۷ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۳۱ام, ۱۳۹۸|انگلستان|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567