مهاجرت به استرالیا

در راس کشورهای انگلیسی زبان و مهاجر پذیر قطعا مهاجرت به استرالیا یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی است ، یکی از برترین کشورها که می توان با راه های متنوع به آن مهاجرت نمود ، مهاجرت به استرالیا از طرق متفاوتی اتفاق می افتد که ما در ادامه به شرح این طرق ، مدارک و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا سخن خواهیم گفت .

اگر تحقیقات خود را برای مهاجرت تازه آغاز کرده اید ما در این مقاله سعی نموده ایم به شرح راه های مهاجرت به استرالیا پرداخته تا افرادی که در ابتدای مسیر هستند بتوانند بهترین راه مهاجرت به استرالیا را متناسب با شرایطشان انتخاب نمایند . همانند کشورهای دیگر افراد می توانند برای تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ازدواج و … سایر راه های مهاجرت به استرالیا ویزا و اقامت دریافت نمایند ، برخی از این اقامت ها کوتاه مدت و برخی بلند مدت بوده و در ادامه به اقامت دائم منتهی می گردد  بسیاری از راه های مهاجرت به استرالیا در بدو امر با اقامت دائم همراه بوده و این موضوع باعث می شود تا افراد مشتاق تر از پیش به سمت استرالیا گرویده شوند . حال برای اینکه بتوانیم بهتر شما را یاری نمائیم به تفکیک به شرح طرق مهاجرت به استرالیا می پردازیم .

اگر شما مایل به ورود و اقامت کوتاه مدت در استرالیا هستید می بایست درخواستی را مبتنی بر دریافت ویزای بازدید یا توریستی به اداره مهاجرت استرالیا ارائه دهید ، این ویزا در اولین مرتبه بین یک تا سه ماه صادر می گردد و صرفا می تواند برای اقامت کوتاه مدت باشد ، معمولا این نوع ویزا در حال حاظر برای ایرانیان خیلی راحت صادر نمی شود ، برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا با وکلای مهاجرتی مشورت نمائید . در حالت کلی اگر به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا هستید باید سایر راه های مهاجرت به استرالیا را درخواست دهید .

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

تحصیل در استرالیا از سنین پایین و قبل از دانشگاه هم درخواست بالایی دارد ، بیشتر خانواده ها مایل به ادامه تحصیل فرزندانشان در کشورهای انگلیسی زبان هستند ، اتباع ایرانی می توانند از سن شش سالگی برای تحصیل در استرالیا درخواست دهند ، اگر فرزند شما زیر هجده سال سن داشته باشد می تواند به عنوان سرپرست یکی از والدین خود را همراه خود داشته باشد ، البته ویزایی که برای پدر یا مادر و یا سرپرست آن بچه صادر می گردد اجازه کار نداشته و به اقامت هم تبدیل نمی شود . البته این راه می تواند مسیر مهاجرت را برای خانواده بعد از ورود در استرالیا فراهم سازد .

تحصیل در دانشگاه های استرالیا و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های این کشور می تواند دستاوردهای جالبی برای دانشجو داشته باشد استرالیا دارای دانشگاه های معتبر با رنکینگ جهانی بالاست ، مدرکی که در سراسر دنیا ارزشیابی می شود و از اعتبار بالایی برخوردار است و همچنین دانشجویان پس از تحصیل در استرالیا می توانند برای اخذ اقامت دائم نیز اقدام نمایند . البته با تحصیل در هر برنامه تحصیلی نمی توان اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل نمود و بهتر است قبل از هر اقدام با یک مشاور و یا وکیل مشاوره نمائید ، تحصیل در استرالیا برای ایرانیان رایگان نبوده و یکی از بیشترین هزینه های تحصیل در بین کشورهای دنیا را دارد .

مهاجرت کاری به استرالیا

یکی از برترین برنامه های مهاجرت به استرالیا ، مهاجرت به عنوان یک نیروی کار ماهر و متخصص است ، افرادی که مایلند با حرفه و تخصص خود مهاجرت نمایند می توانند در چندین برنامه مهاجرتی متفاوت متناسب با شرایطشان اقدام نمایند ، شما می توانید در اکثر این برنامه ها با اقامت دائم وارد استرالیا شوید و همچنین اعضای خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) شما نیز کنار شما اقامت می گیرند . استرالیا هر ساله مشاغل مورد نیاز خود را در لیستی ارائه می دهد که کارگران ماهر می بایست شایستگی خود را برای دریافت این ویزا بررسی نمایند ، بهترین راه برای مهاجرت کاری درخواست به عنوان یک ویزای مستقل دائمی ماهر است ، در این برنامه متقاضی موظف به اخذ امتیاز و کسب امتیازات لازم برای واجد شرایط شدن هست ، عواملی از قبیل سن ، تحصیلات ، زبان انگلیسی ، سابقه کاری و دعوتنامه کاری می توانند از پارامترهای مورد نیاز قلمداد گردند . شما می توانید در مشاغل پردرخواست با کسب امتیاز و یا در حالتی با داشتن یک دعوتنامه کاری از یک کارفرما واجد شرایط شوید در مشاغلی که نیروی کار برای آن موقعیت کاری با آن تخصص وجود ندارد . برای درخواست در این برنامه ها باید از آخرین اخبار و رشته های مورد نیاز استرالیا آگاه باشید ، یک وکیل مهاجرتی می تواند بهترین شخص برای انجام پروسه مهاجرتی شما باشد .

یکی دیگر از طرق مهاجرت به استرالیا ایجاد یک بیزینس یا سرمایه گذاری در استرالیاست ، این سیستم نیز مبتنی بر نیاز و اخذ امتیاز صورت می گیرد شما می توانید در برنامه های سرمایه گذاری با میزان مبالغ متفاوتی اقدام نمائید ، این برنامه ها می تواند موقت یا دائمی باشد که در ابتدا یا بلافاصله اقامت پنج ساله دائمی به متقاضی اعطا می گردد و یا با یک ویزای چهار ساله موقت منجر می شود .

راه های دیگری هم برای اخذ اقامت استرالیا همانند سایر کشورهای مهاجرپذیر وجود دارد ، یکی دیگر از طرق اخذ اقامت دائم استرالیا ازدواج با یک تبعه استرالیایی است که فرد چه زن یا مرد می تواند با مرد یا زن استرالیایی ازدواج نماید و در نهایت اقامت استرالیا را برای خود فراهم سازد ، البته طی کردن این مسیر هم نیاز به ارائه مدارکی است که حتما برای تهیه و تکمیل آن از یک وکیل مهاجرتی استرالیا کمک بگیرید .

در این مقاله به اکثر راه هایی که از سوی ایرانیان برای مهاجرت به استرالیا پر درخواست هست اشاره شد و مطالبی که عنوان شد برای اطلاعات اولیه شما عزیزان می باشد ، شما برای اقدام در هر کدام از برنامه های مهاجرت به استرالیا می توانید از مشاوره تخصصی تر و کاملی در باب مهاجرت به استرالیا بهره مند شوید .

توسط | ۱۳۹۷-۷-۱۵ ۱۴:۴۰:۱۸ +۰۳:۳۰ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۷|استرالیا|یک دیدگاه

یک دیدگاه

  1. ویدائو فروردین ۲۷, ۱۳۹۸ at ۳:۵۸ ب.ظ پاسخ

    خوشمان امد

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567