مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت از طریق کار یکی از بهترین و امن ترین راههای مهاجرت است . اما اینکه در چه کشورهایی شانس کار و یا اخذ ویزای کار وجود دارد مساله قابل اهمیتی است . در این مقاله ما به بررسی امکان و شرایط مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار میپردازیم.

هر شهروند غیراز اتحادیه اروپا که می خواهد در هلند کار کند باید  اجازه کار معتبراز هلند را به دست آورد. داشتن این مجوز کار نیازمند دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای هلندی است . در واقع هیچ مجوز کار عمومی برای هلند وجود ندارد .

چه کسی نیاز به مجوز کاردر هلند دارد؟

اشخاص غیر تبعه کشورهای اتحادیه اروپا، EEA   و حوزه شنگن اجازه کار یا اقامت در هلند ندارند ، برای ورود به هلند باید مجور بزای آنها صادر شود . برای دریافت این مجوز کار یک کارفرمای هلندی باید برای فرد متقاضی دعوتنامه کاری ارسال کند .

انواع مجوز کار در هلند

 •  GVVA
 • اجازه کار نیروی متخصص
 •  ( zoekjaar ) اجازه اقامت برای  فارغ التحصیلان در هلند
 • اجازه کار برای کارآفرینان

مجوز GVVA / مجوز در هلند

از تاریخ ۱ آوریل ۲۰۱۴، مهاجرانی که می خواهند در هلند کار کنند، می توانند برای GVVA اقدام کنند . این ویزا را در ادامه برای شما بیان می کنیم .

, GVVA / این ویزا شامل مجوز اقامت در هلند است ( ( verblijsvergunning  با دعوتنامه کاری برای شخص صادر می شود . ویزای . GVVA برای اشخاص خارج از EEA و سوئیس است که علاقمند هستند برای  بیش از سه ماه در هلند اقامت داشته باشند  .

قبل از اعطای مجوز کار GVVA، کارفرما باید نشان دهد که تلاش برای استخدام یک کارمند مناسب در هلند و اتحادیه اروپا انجام شده است.

کارفرما باید این شغل را سه ماه در هلند و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد .  هیچ فردی از این کشورها شرایط استخدام شدن را نداشته باشد . در این صورت کارفرما می تواند نیروی کار خارجی را استخدام کند .

تمدید GVVA

برخی از گروه های خارجی اتباع خارجی نیازی به درخواست برای GVVA ندارند. با این حال، آنها هنوز هم باید به آژانس بیمه کارمند (UWV) برای مجوز استخدام (TWV) اعمال می شود. این گروه ها عبارتند از:

 • اتباع خارجی که قصد دارند در کمتر از سه ماه در هلند کار کنند.
 • کارگران فصلی؛
 • دانش آموزان؛
 • پناهجویان؛
 • کارکنان یک شرکت بین المللی که به هلند می روند؛
 • کرواتی ها

 

اجازه مهاجرت نیروی کار بسیار ماهرو متخصص  در هلند

طرح مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر ( kennismigrant )  برای این است که کارفرمایان هلندی بتوانند  اشخاص حرفه ای  با استعداد خارجی  را در هلند به کار بگیرند  و آنها را حفظ کنند. این بدان معنی است که کارفرمایان در هلند می توانند نیوی کار خارجی را استخدام کنند ، بدون اینکه ثابت کنند که فرد مناسب  هلندی یا اتحادیه اروپا  برای این شغل وجود ندارد.

الزامات مجوز مهاجرت بسیار افراد ماهر در هلند

متقاضیان بین المللی باید به عنوان یک مهاجر بسیار ماهر برای کار در هلند واجد شرایط باشند:

 • سطح تحصیلات عالی (حداقل لیسانس)
 • چند سال تجربه کار مرتبط با رشته
 • تخصص (به عنوان مثال در فناوری اطلاعات، مهندسی و یا علم)

فقط سازمان های به رسمیت شناخته شده قادر به ارائه درخواست از طرف یک مهاجر بسیار ماهر هستند . بدین معنی است که این سازمان  را باید IND به رسمیت شناخته باشد .

شرایط برای مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر در هلند

برای درخواست این ویزای مهاجرت  برای نیروهای متخصص و ماهر در هلند، یک قرارداد کار یا  ( وقت مصاحبه ) باید ارائه شود می تواند انتقال نیروی کار از یک شعبه خارج از هلند به  به شعبه هلندی باشد . که شخص باید  مدت زمان انتقال، نوع اشتغال و درآمد را بطور دقیق ارائه نماید .

شرایط دیگر عبارتند از:

 • داشتن گذرنامه معتبر
 • داشتن بیمه درمانی در هلند
 • قبلا  در کشوری به طور غیرقانونی اقامت نداشته باشد

همسر و فرزندان این اشخاص مجاز به تحصیل و  کار در هلند خواهند بود.

الزامات درآمد برای مهاجران بسیار مهارت

 

درخواست کننده حداقل درآمد
قدیمی تر از ۳۰ سال € ۴٫۴۰۴
جوانتر از ۳۰ سال € ۳٫۲۲۹
پس از فارغ التحصیلی یا پس از آن
سال کار شغلی برای فارغ التحصیلان / افراد بسیار تحصیل کرده
۲،۳۱۴ یورو
صاحبان کارت آبی اروپا ۵،۱۶۰ یورو

 

ویزای کار برای فارغ التحصیلان دانشگاههای تاپ

این مجوز برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EAA / سوئیس است که در رشته ی کارشناسی ارشد یا دکتری در یکی از ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا در سطح جهانی (به ترتیب در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ) در سه سال گذشته فارغ التحصیل شده اند .

این مجوز به این فارغ التحصیلان اجازه می دهد یک سال در هلند به دنبال کار باشند. کارفرما می تواند بدون نیاز به آگهی این افراد را استخدام کندد .

مجوز ( zoekjaar ) برای فارغ التحصیلان در هلند

این مجوز برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EAA / سوئیس است که از دانشگاه هلند فارغ التحصیل شده اند. پس از تکمیل تحصیلات  در هلند ، فارغ التحصیلانی که مایل به کار هستند میتوانند برای یک سال از کشور هلند درخواست اقامت کنند.

این اجازه اقامت برای یک سال است که اجازه می دهد فارغ التحصیلان به مدت یکسال دنبال شغل مورد نظر خود  در هلند باشند. اگر در طول این یکسال جستجو شغل مورد نظر پیدا نکنند، باید کشور را ترک کنند. باید بتوانند در این یکسال قرارداد کار تمام وقت امضا کنند .در اینصورت است که اقامت شخص متقاضی در هلند تمدید خواهد شد .

در این مقاله شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار بیان شد .

نیازمن داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای هلندی است .مگر اینکه شخص متقاضی کار شرایط بسیار خاص و ویژه ای داشته باشد .

اگر علاقمند به کار و مهاجرت کاری به اروپا هستید به دنبال ورود از کشورهایی باشید که ویزای جستجوی کار داشته باشند . آلمان و اتریش کشورهای درجه یک از اروپا هستند که امکان ورود و کاریابی را برای شما فراهم می کنند . موسسات حقوقی معتبر با سوابق خوب مهاجرتی می توانند شما را در این زمینه یاری کنند .

توسط | ۱۳۹۸-۲-۲۹ ۰۹:۱۸:۵۳ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۸|ترکیه|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567