هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش چقدر است ؟ هزینه زندگی در اتریش برای دانشجویان چقدر است ؟ هزینه زندگی در اتریش در چه شهرهایی ارزانتر است ؟ با کار دانشجویی در اتریش می توان هزینه زندگی در اتریش را پرداخت ؟

هزینه زندگی در اتریش در خوابگاههای دانشجویی چقدر است ؟ هزینه زندگی در اتریش در وین چقدر است ؟هزینه زندگی در اتریش و هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان چقدر است ؟ هزینه زندگی در اتریش برای اشخاصی که اقامت اتریش دارند چقدر است ؟

این مقاله در باب هزینه زندگی در اتریش نگارش شده است و به شرایط زندگی دانشجویی در اتریش و هزینه زندگی در اتریش و امکان تامین هزینه زندگی در اتریش با کار دانشجویی در اتریش می پردازد.

با توجه به این موضوع که کشور اتریش جزو ثروتمندترین کشورهای جهان است، هزینه های زندگی در اتریش در مقایسه با کشورهای دیگر اروپا خوب و پایین است . در این مقاله، لیستی  از  هزینه های زندگی ماهیانه به یورو بیان می شود .

هزینه اقامت دانشجویی در خوابگاههای اتریش  بطور متوسط در حدود ۴۰۰ یورو درهر  ماه است که این مبلغ به شهری که  دانشجودر آن اقامت دارد وابسته است . زندگی در وین پایتخت اتریش گران تر از سایر شهرهای اتریش می باشد .

هزینه این که برای خورد و خوراک در اتریش در نظر گرفته می شود تقریبا در حدود ۲۵۰ یورو در ماه است .

با اینکه خورد و خوراک در اتریش گران نیست و دانشگاه ها  دارای کافه تریای سلف سرویس هستند . اما  اگر میخواهید در هزینه ها بیشتر صرفه جویی کنید باید خودتان آشپزی نمایید .

قیمت یک فنجان قهوه/چای در کافه در وین در حدود  ۳ یورواست .

یک وعده غذای سبک (ساندویچ ) در فست فود در حدود ۳٫۵ یورو است .

وعده غذایی  در یک رستوران  معمولی در حدود ۱۰ یورواست .

هزینه های جانبی تحصیل و لوازم شخصی  شامل :کتاب،تفریحات و …. در حدود  ۳۰۰ یورودر هر ماه هزینه در بر دارد .

قیمت  بلیط مترو یا اتوبوس  ( حمل و نقل عمومی ) در حدود ۲٫۱۰ یورو برای سفر یکطرفه شهری است .

بلیط سینما  در اتریش در حدود  ۸ یورو و بلیط موزه  در حدود ۷ یورو می باشد .

اتریش برای دانشجویان  تسهیلات ویژه ای دارد . به عنوان مثال مبلغ پرداختی برای حمل و نقل عمومی و بسیاری از موزه ها، سینماها، تئاترها و مکان های فرهنگی با ارائه کارت دانشجویی، شامل تخقیفات می شود و ارزانتر است .

هزینه زندگی دانشجویی بطور میانگین در وین (گرانترین شهر اتریش ) در حدود  ۹۵۰ یورو می باشد .در شهرهای کوچکتر می توان با ۷۵۰ یورو در هر ماه هزینه های اقامت را پرداخت .

در وین  هزینه اجاره آپارتمان  معمولا بر اساس مساحت آپارتمان بر حسب متر مربع  و منطقه ای که آپارتمان در آن واقع شده است محاسبه می شود .هزینه های اقام در آپارتمانهای مناطق خوب اتریش بالاتر است .

از آنجا که تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش بسیار ارزان بوده و می توان گفت تقریبا رایگان است . دانشجویان بین المللی بسیاری اتریش را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند . اگر دانشجویان بتوانند در حین تحصیل با توجه به اجازه کار قانونی دانشجویان به کار بپردازند می توانند تا حدود زیادی هزینه های اقامت خود را تامین کنند .

اهمیت زبان در اتریش :

اگر دانشجویان با دانش زبان آلمانی کافی وارد اتریش وند می توانند خیلی سریعتر کار دانشجویی پیدا کنند و در این صورت خیلی خوب هزینه های اقامت خود را پوشش دهند .

در اتریش اگثر دانشگاهها چندین خوابگاه با کیفیت سرویس متفاوت دارد که دانشجویان با بودجه های مختلف می توانند در این خوابگاهها اقامت داشته باشند .

حمل ونقل عمومی و درجه یک افراد را از استفاده از تاکسی یا خودروی شخصی بی نیاز می کند . دانشجویان می توانند کارت مترو یکساله خریداری کنند که می تواند درهزینه های صرفه جویی شود .

بیمه دانشجویی در حدود ۶۰ یورو در هر ماه برای دانشجو هزینه در بر دارد که کلیه هزینه های درمان را برای او و خانواده اش پوشش می دهد .اتریش از نظام بیمه ای بسیار قوی با پوشش بسیار بالا برخوردار است .

هزینه های جاری زندگی در وین اتریش :

هزینه های جاری در اتریش شامل هزینه های ثابت نظیر : اجاره محل اقامت ،هزینه  تلفن، هزینه  حمل و نقل، خورد وخوراک و پوشاک و بیمه درمانی می شود .

  • اجاره خوابگاه در کشور اتریش : بسته به نوع سرویس های موجود در این خوابگاهها و متراژ و نزدیکی به مرکز شهر در حدود ۲۰۰ تا ۹۰۰ یوروبرای هر دانشجو بر آورد می شود .
  • هزینه اینترنت در اتریش در حدود ۲۰ تا ۴۰ یورو در هر ماه است .
  • اجاره محل اقامت (آپارتمان ) : بسته به نوع و کیفیت و متراژ آپارتمان و یا سوئیت در حدود ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ یوروبرای هر ماه است .
  • هزینه تلفن در اتریش در حدود ۲۰ تا ۱۵۰ یورو در هر ماه ا ست .
  • برق و گاز مشترک در هر ماه در حدود ۲۰ تا ۱۵۰ یورو است .
  • حمل و نقل عمومی بطور متوسط در حدود ۵۰ یورو است .
  • خورد و خوراک و پوشاک تقریبا در حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو برای هر ماه در نظر گرفته می شود .
  • بیمه درمانی در اتریش در حدود ۶۰ یورو برای هر دانشجو در هر سال می باشد .

چنانچه به جای خوابگاه آپارتمان شخصی را برای اقامت خود برگزینید قطعا هزینه های بیشتری خواهید داشت . بنابراین  بسیاری از دانشجویان در مدت اقامت تحصیلی خود در اتریش ترجیح می دهند به عنوان اشتراکی آپارتمان بگیرند .

بطور کلی می توان گفت حداقل هزینه زندگی دانشجویی در اتریش در حدود  ۸۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یورو در هر سال می باشد . چنانچه دانشجوی بین المللی باشید حداقل ۱۰۰۰۰ یورو در حساب خود برای ارائه به سفارت برای تامین هزینه های زندگی در اتریش ارائه نمایید .

در این مقاله به بررسی هزینه زندگی در اتریش و شرایط زندگی دانشجویی در اتریش پرداختیم . چنانچه علاقمند به مهاجرت تحصیلی به اتریش هستید و یا اگر تمایل دارید اقامت دائم اتریش را اخذ نمایید . قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به اتریش با کارشناسان موسسات حقوقی معتبر تماس بگیرید و از هرینه زندگی در اتریش و شرایط اقامت اتریش مطلع شوید .

 

 

توسط | ۱۳۹۸-۲-۲۹ ۰۹:۱۷:۳۸ +۰۴:۳۰ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۸|اتریش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567