هزینه زندگی در نیوزلند

همانطور که می­دانید نیوزلند کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است که از چندین جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. هزینه زندگی در نیوزلند موضوعی است که اکثر افراد قبل از مهاجرت به نیوزلند به آن توجه می­نمایند. افراد زیادی به دلایل کیفیت های مناسب آموزشی ­- هزینه های مناسب تحصیلی- شرایط کاری مناسب و اقتصاد رو به پیشرفت این کشور متقاضی مهاجرت به نیوزلند هستند. افراد علاقمند زندگی در نیوزلند می­توانند در تمامی زمینه های مهاجرتی به این کشور با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند. نیوزلند کشوری زیباست که سالانه افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر می­نمایند و از زیبائیهای چشمگیر و آب و هوای مطبوع این کشور بازدید می­نمایند.

نیوزلند در ابتدا یکی از مستعمرات کشور بریتانیا بود و به همین دلیل زبان مردم این کشور انگلیسی است. تنها کشوری که در نزدیکی نیوزلند قرار دارد، استرالیا است. اقتصاد نیوزلند بر پایه دامپروری و کشاورزی است و هم اکنون این کشور مقصد بسیاری از مهاجران بحساب می­آید. هزینه زندگی در نیوزلند در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه است و همین موضوع باعث شده است تا افراد زیادی زندگی و ادامه تحصیل و یا انجام کار در نیوزلند را برگزینند. افراد به روشهای مختلفی همچون مهاجرت تحصیلی- مهاجرت کاری و… به کشور نیوزلند مهاجرت می­نمایند و اخذ ویزای این کشور طبق سیستم امتیازدهی می­باشد و افراد برای اخذ انواع ویزاهای این کشور می­باید امتیاز لازم را کسب نمایند.

شرایط و هزینه زندگی در نیوزلند

همانطور که بیان نمودیم استرالیا نزدیک ترین همسایه به نیوزلند است. هزینه زندگی در نیوزلند برخلاف کشور استرالیا بسیار مناسب و ارزان است. اگرچه میزان حقوق و دستمزدهایی که مردم این کشور اخذ می­نمایند، اما هزینه های زندگی در این کشور بگونه ای است که افراد براحتی می­توانند هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. میزان هزینه هایی که افراد جهت زندگی در نیوزلند پرداخت می­نمایند بسته به سطح زندگی و عادت آنها متفاوت است. اما بطور متوسط ۱۰۰۰-۱۴۰۰۰ دلار در ماه تخمین زده شده است. بیشترین هزینه های زندگی در این کشور مربوط به هزینه های مسکن در نیوزلند است. هزینه مسکن نیز بستگی به شهر و محل زندگی فرد در نیوزلند بستگی دارد که از ۸۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ دلار متغیر برآورد شده است.

هزینه های تحصیل در نیوزلند

نیوزلند دارای دانشگاههای معتبری می­باشد و از آنجائیکه تدریس در دانشگاههای این کشور به زبان انگلیسی است دانشجویان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند متقاضی تحصیل در دانشگاههای نیوزلند می­باشند. هزینه های تحصیل دانشجویان نیز بستگی به مقطع و رشته تحصیلی آنان و دانشگاه مورد نظر آنان دارد. دانشجویان در نیوزلند اجازه دارند تا جهت تأمین برخی از هزینه های تحصیل و دانشگاه خود به انجام کارهای پاره وقت دانشجویی بپردازند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ۱۸۰۰۰-۲۵۰۰۰ دلار و در مقطع کارشناسی ارشد ۴۰۰۰۰ دلار در سال است.

نکته قابل توجه در زمینه تحصیل در مقطع دکتری در نیوزلند اینست که هزینه تحصیل در این مقطع نسبت به تحصیل در مقاطع پایین تر بسیار ارزان تر می­باشد و دانشجویان نیز در این مقطع اجازه دارند مدت زمان بیشتری را به انجام کار بپردازند. هزینه تحصیل در این مقطع ۴۰۰۰-۸۰۰۰ دلار در سال است. همچنین دولت نیوزلند با پرداخت کمک هزینه هایی به دانشجویان مقطع دکترا آنان را مورد حمایت خود قرار می­دهد.

هزینه زندگی در نیوزلند برای دانشجویان

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور نیوزلند را دارند، در ابتدا هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را مورد توجه قرار می­دهند. ما در این بخش برخی از این هزینه ها را در اختیار دوستان عزیز قرار می­دهیم.

 

هزینه های جانبی زندگی دانشجویی قیمت ( دلار)
کتاب و لوازم التحریر در یک سال تحصیلی ۵۰۰
کارت دانشجویی ۲۰
فتوکپی به ازای هر برگ ۱
حمل و نقل با وسایل نقلیه عمومی در هفته ۳۰-۶۰
یونیفرم مدارس ۳۰۰-۵۰۰
غذای گرم در کافه تریا ۷
یک عدد ساندویچ مک دونالد ۵
قهوه یا نسکافه ۱-۳

جزئیات و ریز هزینه های زندگی در اوکلند نیوزلند

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کشور نیوزلند با یکدیگر متفاوت است. از جمله مهمترین شهرهای کشور نیوزلند عبارتند از اوکلند-اینورکارگیل-پالمرستون- تائورانگا- کرایست چرچ- ولینگتون و هامیلتون. ما در این بخش به برخی از ریز هزینه زندگی در نیوزلند در شهر اوکلند خواهیم پرداخت.

رستوران ها قیمت ( دلار)
یک وعده غذا در رستوران معمولی ۱۶٫۰۰
کاپو چینو ۴٫۵۸
نوشابه ۳٫۱۴
آب ۲٫۸۶

بازار

برخی از هزینه های بازار در شهر اوکلند در کشور نیوزلند به قرار زیر هستند:

شیر ۵۸/۲
یک قرص نان سفید ۸۸/۲
برنج ۹۱/۲
۱۲ عدد تخم مرغ ۶۱/۵
پنیر ۹۰/۹
سینه مرغ ۵۸/۱۴
گوشت قرمز ۲۰/۱۶
سیب ۶۳/۳
موز ۱۲/۳
پرتقال ۸۷/۳
پیاز ۸۲/۲

هزینه های حمل و نقل

بلیط یکطرفه ۵۰/۴
بلیط ماهانه ۰۰/۱۴۰
تاکسی ( تعرفه معمولی) ۰۰/۳
تاکسی به ازای هر کیلومتر ۰۰/۳
تاکسی به ازای هر ساعت انتظار ۰۰/۵۲
یک لیتر بنزین ۸۸/۱

مزایای زندگی در نیوزلند

افراد زیادی متقاضی اخذ ویزای نیوزلند و زندگی در این کشور هستند. شهروندان این کشور از خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین استانداردهای زندگی بسیار مناسبی برخوردار هستند. همچنین شرایط انجام کار در نیوزلند نیز بگونه ای است که افراد براحتی می­توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور بیابند. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و اکثر افراد در این کشور مشغول به کار هستند. مهاجرینی که به مدت ۵ سال بطور مستمر و مداوم در این کشور کار انجام دهند می­توانند اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند. از دیگر مزایای زندکی در کشور نیوزلند اینست که افراد می­توانند براحتی مهارت زبان انگلیسی را کسب نمایند.

دانشگاههای برجسته این کشور نیز از جمله مزایای زندگی در نیوزلند محسوب می­گردد. مدارکی که توسط دانشگاههای نیوزلند برای دانشجویان صادر می­گردد در تمامی کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده اند. افراد براحتی می­توانند به دیگر کشورها مهاجرت نموده و به ادامه تحصیل و یا انجام کار بپردازند. آب و هوای مطبوع و مناظر زیبا و طبیعی نیوزلند هر ساله توریستان زیادی را به سمت خود جذب می­نماید و دانشجویان و افرادی که به این کشور سفر نموده اند، در کنار فعالیتهای زندگی خود می­توانند از این مناظر لذت ببرند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی و یاری رساندن به تمامی عزیزان جهت مهاجرت به کشور نیوزلند می­باشند.

توسط | ۱۳۹۸-۴-۲۰ ۲۲:۲۱:۴۴ +۰۴:۳۰ تیر ۲۰ام, ۱۳۹۸|نیوزلند|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

موسسه بین المللی مهاجرت

آدرس : تهران خیابان ميرداماد ميدان مادر - خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

تلفن: 26705356-021 ده خط ويژه

موبایل: 09121234567